سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
توجه به رعایت دفع بهداشتی پسماند مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت ضروری است

17 بهمن 1397
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: توجه به لزوم رعایت تفکیک، جمع‌آوری، حمل‌ونقل و دفع صحیح پسماند در دفع بهداشتی پسماند مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت ضروری است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی افزود: مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت به عنوان اولین سطح واحدهای ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی به جامعه می‌باشند که رعایت موازین بهداشتی در این مراکز خود می‌تواند الگوی مناسبی جهت کلیه افراد جامعه باشد که در این میان توجه به روش‌های جمع‌آوری و دفع پسماندهای عادی، عفونی و نوک‌تیز و برنده در این مراکز حائز اهمیت می‌باشد.
وی تصریح کرد: بر اساس قانون مدیریت پسماند ایران، پسماندهای پزشکی به کلیه پسماندهای عفونی ناشی از بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی درمانی، آزمایشگاه‌های تشخیص طبی و سایر مراکز مشابه گفته می‌شود.
مهندس فخرایی اظهار داشت: پسماندهای پزشکی یکی از مشکلات اساسی در مدیریت مواد زائد جامد شهری در کشورهای درحال‌توسعه می‌باشد، وقتی این زائدات با زباله‌های شهری مخلوط می‌شوند موجب بروز خطرات زیادی برای محیط‌زیست و کسانی که با این مواد در ارتباط هستند می‌شود.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر توجه به لزوم رعایت تفکیک، جمع‌آوری، حمل‌ونقل و دفع صحیح پسماندهای مراکز خدمات جامع سلامت و به ویژه خانه‌های بهداشت را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: در بهمن‌ماه سال جاری کارشناس ناظر بر برنامه بهداشت مراکز خدمات جامع سلامت از 14 خانه بهداشت بازدید نموده و ضمن بررسی وضعیت مدیریت پسماند، آموزش‌های لازم را به بهورزان ارائه داد.


انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
پسماند     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   17 بهمن 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >