زباله‌های عفونی در تنگستان پس از بی‌خطر سازی در محل‌های مشخص، دفع می‌شود

12 آبان 1397
مسئول واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: با تمهیدات و راهکارهای اندیشیده شده زباله‌های عفونی در تنگستان پس از بی‌خطر سازی در محل‌های مشخص، دفع می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، مهندس حسن اوجی در جلسه هم‌اندیشی معضلات و راهکارهای دفع صحیح زباله‌های عفونی و غیر عفونی که در تنگستان با حضور سایر ادارات مرتبط با این برنامه برگزار شد عنوان داشت: حفظ محیط‌زیست به‌عنوان یکی از شاخص‌های مهم در زندگی مردم محسوب می‌شود و توجه به آن از اهمیت قابل‌توجه ای برخوردار است تا جایی که نگهداری از آن به طریق مختلف و جلوگیری از آلودگی آن تأثیر مستقیم در تأمین سلامت مردم دارد.
مهندس حسن اوجی در این جلسه تأکید کرد: زباله‌های عفونی در صورت عدم بی‌خطر سازی باعث انتقال بسیاری از بیماری‌ها به مردم خواهد شد که خوشبختانه باوجود دستگاه‌های موردنیاز بی‌خطر سازی آن‌ها در تنگستان، نگرانی از این بایت وجود ندارد.
مسئول واحد بهداشت و محیط، شبکه بهداشت و درمان تنگستان تصریح کرد: در همه بخش‌های بهداشتی درمانی در تنگستان به‌منظور ارتقاء بهداشت و سلامت جامعه تدابیری اندیشیده شده تا زباله‌های خطرناک و عفونی از معمولی جداسازی شود و طی مراحلی پس از بی‌خطر سازی دفع گردد.
مهندس اوجی ادامه داد: در دو نوبت در طول هفته، زباله‌های عفونی در تنگستان پس از جمع‌آوری از خانه‌های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت، بی‌خطر سازی می‌شوند و این اقدام در بیمارستان امام حسین (ع) اهرم نیز به‌صورت روزانه انجام می‌گیرد.
مسئول واحد بهداشت و محیط، شبکه بهداشت و درمان تنگستان در رابطه با زباله‌های عفونی که در بخش خصوصی تولید می‌شود نیز افزود: بخش خصوصی موظف به تحویل زباله‌های عفونی خود به بخش زباله‌سوزی بیمارستان امام حسین (ع) اهرم می‌باشند که در صورت تخلف مطابق قانون برخوردهای لازم صورت خواهد گرفت.
گفتنی است این جلسه با حضور شبکه بهداشت و درمان تنگستان، سازمان محیط‌زیست، نیروی انتظامی، شهرداری و شورای اسلامی شهر اهرم برگزارش شد.

 
انتهای پیام/ ن.ا 3010
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     مهندس.حسن.اوجی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   12 آبان 1397

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >