در آیینی؛
طرح آهن یاری و مگادوز ویتامین دی در شهرستان تنگستان شروع شد

21 مهر 1397
در آیینی با حضور مسئولین بهداشت و درمان و آموزش‌وپرورش تنگستان طرح آهن یاری و ویتامین دی به‌صورت نمادین در مدرسه دخترانه فاطمه زهرا اهرم تنگستان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، کارشناس بهداشت خانواده، بهداشت و درمان تنگستان در این آیین گفت: طی تفاهم‌نامه‌ای که بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آموزش‌وپرورش جهت بهبود وضعیت ریزمغذی‌ها در دانش آموزان به تصویب رسیده است برنامه آهن یاری و ویتامین د ۳ در تمامی مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم انجام می‌شود.
پروانه صیادی افزود: برنامه مکمل آهن برای پیشگیری از کمبود آهن و کم‌خونی ناشی از آن به‌صورت هر هفته‌ای یک عدد به مدت ۴ ماه صورت می‌گیرد.
کارشناس بهداشت خانواده، شبکه بهداشت و درمان تنگستان در رابطه با لزوم استفاده از قرص آهن ادامه داد: فقر آهن در بین کم‌خونی‌ها، شایع‌ترین نوع کم‌خونی است و ازآنجایی‌که وظایف مهم و متعددی را در بدن بر عهده دارد تلاش در جهت رفع کمبود آهن از اهمیت خاصی برخوردار است.
وی خاطرنشان کرد: ویتامین د ۳ یکی دیگر از ویتامین‌هایی است که در بین دانش آموزان دختر و پسر در مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم به‌صورت هرماه یک قرص برای مدت ۹ ماه توزیع می‌شود.
صیادی تأکید کرد: ازآنجایی‌که به دلیل گرما امکان قرار گرفتن در معرض نور خورشید به حد کفایت در مناطق جنوبی کشور وجود ندارد، ضرورت ایجاب می‌کند که افراد این ویتامین را از برنامه‌های غذایی و استفاده از مکمل ویتامین د ۳ تأمین کنند.
کارشناس بهداشت خانواده تنگستان تصریح کرد: ویتامین د ۳ برای بخشی از اندام‌های بدن مانند استخوان‌ها، ماهیچه‌ها و حتی تقویت سیستم ایمنی بدن ضروری است لذا مصرف آن برای پیشگیری از بیماری‌های استخوانی مفصلی در آینده لازم است.

انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
آهن.یاری     پروانه.صیادی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   21 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱۰

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >