چگونه ترس کودکمان از مدرسه را از بین ببریم

2 مهر 1397
اغلب بچه‌ها از معلم و مدرسه می‌ترسند یا ناراحت جدا شدن از والدینشان می‌باشند، برای غلبه بر این احساس‌ها در آن‌ها این مطلب را بخوانید.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، کارشناس واحد سلامت شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: بسیاری از کودکان هنگام جدا شدن از والدین ناراحت می‌شوند، به‌خصوص در خانواده‌هایی که مراقبت‌های غیرمنطقی از کودک صورت می‌گیرد این موضوع تشدید می‌شود.
کلثوم سلیمانی افزود: اين موضوع در این کودکان زمانی تشدید می‌شود که به سن مدرسه می‌رسند و در این موقع باز آن ترس جدایی از والدین پدیدار می‌شود.
وی ادامه داد: امتناع از مدرسه رفتن در هر سنی دیده می‌شود، اما معمولاً در ابتدای هر مقطع به‌صورت واضح‌تر و عینی‌تر خود را نشان می‌دهد، تقریباً اين مسئله در بین پسرها و دخترها در سنين آغاز مدرسه به‌طور یکسان دیده می‌شود، اما هر چه مقطع تحصیلی بالاتر می‌رود این موضوع کمتر مشاهده می‌گردد.
کارشناس واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان تنگستان خاطرنشان کرد: برای از بین بردن ترس کودک از مدرسه راه‌هایی وجود دارد که اگر به‌خوبی مدیریت شود کمک شایانی به کودک در تحمل محیط مدرسه می‌کند که به‌صورت کوتاه به آن اشاره می‌کنیم.
کلثوم سلیمانی افزود: می‌توان به مدت یک هفته در مدرسه حضور یافته و به‌تدریج مدت‌زمان حضور را کم کنید که البته بسته به سازگاری کودک ممکن این مدت کمتر یا بیشتر باشد، برای حضور کودک در مدرسه جایزه بدهید و او را تشویق کنید، از مسئولین مدرسه بخواهید مسئولیت‌های ساده را به کودک بسپارند، بررسي کنيد که کودک در مدرسه مشکلي نداشته باشد و مورد آزار قرار نگرفته باشد.
کارشناس بهداشت روان شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: مواردی همچون، سهل و آسان نشان دادن مقررات مدرسه، دعوت دوستان کودک به منزل و تنها گذاشتن آن‌ها در هنگام بازی و گوش دادن به حرف‌های کودک در از بین بردن ترس کودک از مدرسه مؤثر است.

انتهای پیام/ ن.ا 3010
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
ترس.کودکان     کلثوم.سلیمانی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   2 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۷

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >