رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
احداث درمانگاه تخصصی از خواسته‌های مردم منطقه جنوب استان است

18 امرداد 1397
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: احداث و راه‌اندازی درمانگاه تخصصی در بیمارستان کنگان از مهم‌ترین درخواست‌های دانشگاه علوم پزشکی و مردم منطقه جنوب استان بوشهر می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان، دکتر کشمیری در نشست با معاون درمان وزیر بهداشت و درمان و نشست هم اندیشی حوزه سلامت شهرستان اظهار داشت: قسمتی از بودجه مربوط به احداث درمانگاه تخصصی با پیگیری فرماندار شهرستان کنگان (در شورای برنامه‌ریزی بودجه شهرستان) به مبلغ یک میلیارد تومان گذاشته‌شده است و ان‌شاءالله مابقی آن را نیز از طریق وزارتخانه (با توجه به قول معاون محترم درمان جناب وزیر بهداشت) اختصاص خواهد یافت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در خصوص هدف بازدید معاون درمان وزارت بهداشت گفت: حضور معاون درمان وزیر بهداشت جهت ارزیابی میزان پیشرفت برنامه‌های وزارت بهداشت در استان بوشهر بوده است که امیدواریم در همین راستا بتوانیم از نظرات دکتر جان بابایی بهره‌مند شویم.

وی ضمن معرفی شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و عسلویه به‌عنوان قطبی از استان بوشهر، افزود: تلاش ما بر این است که نیازهای درمانی این منطقه از استان بوشهر را به‌صورت متمرکز ببینیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در هرکدام از این چهار شهرستان یک بیمارستان وجود دارد، مجموعه‌های بیمارستانی جنوب استان بوشهر شامل بیمارستان نفت در جم و بیمارستان تأمین اجتماعی ِعسلویه و بیمارستان 56 تخت خوابیِ دیر و بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان است.

دکتر کشمیری عنوان کرد: با توجه به سمت و جایگاهی که معاون درمان وزیر بهداشت دارند قطعاً می‌توانند در جهت پیشرفت استان در حوزه سلامت کمک بزرگی کنند ازاین‌جهت که نظرات مشورتی خود را به ما بدهند؛ مشکلات را به وزارتخانه انتقال دهند و به ما کمک کنند.

دکتر کشمیری بابیان اینکه توسعه مرکز زایشگاه بیمارستان امام خمینی کنگان را شروع خواهیم کرد گفت: امروز در نقطه‌ای هستیم که این بیمارستان بیش از سی متخصص را در اختیار دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه منطقه جنوب استان به دلیل وجود صنعت، منطقه حادثه‌خیز است، بیان کرد: امروز می‌توانم این خبر خوب را بدهم که بخش جراحی مغز و اعصاب بیمارستان امام خمینی کنگان در حال شروع به کار می‌باشد و این‌یکی از درخواست‌های به‌حق مردم چهار شهرستان جنوبی استان بوده است،

منطقه جنوب استان بوشهر یک منطقه پرحادثه‌ای است و نیاز به توسعه مراکز تروما دارد

دکتر کشمیری بابیان اینکه منطقه جنوب استان بوشهر یک منطقه پرحادثه‌ای است و نیاز به توسعه مراکز تروما دارد اضافه کرد: پس از سفر مقام معظم رهبری به جنوب استان بوشهر، ام آر آی بیمارستان کنگان افتتاح شد و کلاً بازسازی خوبی در این مرکز درمانی صورت گرفت.

وی گفت: بیمارستان کنگان نیازمند توسعه است و ان‌شاءالله با همکاری نفت به‌علاوه وزارت بهداشت این اتفاق خواهد افتاد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اظهار اینکه تفاهم‌نامه خوبی میان وزرای نفت، بهداشت و کار منعقدشده است که ان شاءلله با اجرای بندهای مختلف آن، شاهد تحول خیلی خوبی در بحث درمانِ جنوب استان خواهیم بود.

گفتنی است دکتر قاسم جان بابایی صبح روز چهارشنبه از فرودگاه بین‌المللی خلیج‌فارس عسلویه برای بررسی وضعیت درمان و بازدید از بیمارستان‌های استان بوشهر وارد استان شد و در نشست هم‌اندیشی حوزه سلامت شهرستان کنگان حضور پیدا کرد.

 

انتهای پیام/م.ص 4020

 

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید

https://sapp.ir/bpumspublicrela


کلمات کلیدی:
احداث     راه.اندازی     درمانگاه.تخصصی     بیمارستان.کنگان     منطقه.جنوب     دانشگاه.علوم.پزشکی.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   18 امرداد 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >