سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان:
افزایش حساسیت در ارایه خدمات به زنان باردار باعث کاهش مرگ نوزادان می‌شود

22 خرداد 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: افزایش حساسیت در ارایه خدمات به زنان باردار باعث کاهش مرگ نوزادان می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، مهندس عادل مقدس در حاشیه نشست مرگ کودکان 1 تا 59 ماهه افزود: ما در شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان خدمات گسترده‌ای به همه گروه‌های سنی ارایه می‌دهیم اما ارایه خدمات به مادران باردار و شیرده جزء اولویت‌های خدمت‌رسانی است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان خاطرنشان کرد: پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت اقدامات خوبی در حوزه درمان صورت گرفته اما وظیفه ما در حوزه بهداشت این است که با انجام اقدامات پیشگیرانه و آموزش آن‌ها به مردم، مراجعات به حوزه درمان و بیمارستان‌ها را کاهش دهیم.
وی اظهار داشت: می‌توان با افزایش کیفیت در ارایه خدمات به مادران باردار و شیرده از بعضی از مرگ‌های نوزادان جلوگیری نمود و هرگونه سهل‌انگاری کوچک در ارایه این خدمات به عواقب ناگواری که از دست دادن جان یک انسان است منجر می‌شود؛ بنابراین ضروری است که ما هرچه در توان داریم به کار بگیریم تا از مرگ نوزادان پیشگیری کنیم.
مهندس عادل مقدس گفت: با توجه به اینکه شاخص مرگ نوزادان زیر یک سال جز شاخص‌های میزان توسعه‌یافتگی جامعه ماست و این مهم تأثیرات روحی و اجتماعی زیانباری بر جامعه می‌گذارد بنابراین با حساسیت‌زایی در مادران باردار و خانواده‌های آن‌ها می‌توان تا حد زیادی ازاین‌گونه مرگ‌ومیرها جلوگیری نمود.
 سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان ادامه داد: ارایه خدمات سلامت و تأمین سلامت مردم طبق دستورالعمل‌های دانشگاه علوم پزشکی جز وظایف ماست و ما باید به این اصل پایبند باشیم.
گفتنی است این نشست با حضور سرپرستان، کاردان و کارشناسان مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان تنگستان برگزار شد.
انتهای پیام/ م.ا 3010

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   22 خرداد 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >