فشارخون بالا از مهم‌ترین عامل بیماری‌های قلبی عروقی می‌باشد

1 خرداد 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: فشارخون بالا یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین عامل خطر سکته مغزی و مهم‌ترین عامل برای بیماری‌های قلبی عروقی می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه؛ جاسم زارعی با بیان اینکه بیشتر افراد مبتلابه بیماری فشارخون از وضعیت خود بی‌اطلاع هستند افزود: به دلیل اینکه فشارخون بالا علائم آشکار ندارد، معمولاً شناخته نمی‌شود و راهی برای اطلاع از آن وجود ندارد مگر اینکه توسط پرسنل بهداشتی و ... اندازه‌گیری شود تا از آسیب‌های مهم که احتمال دارد به قلب وارد نماید، جلوگیری به عمل آید.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه به مناسبت روز جهانی فشارخون اظهار کرد: با توجه به اهمیت کنترل فشارخون، نیاز است افراد جامعه از سن 20 سالگی به‌صورت دوره‌ای فشارخون خود را اندازه‌ گرفته و کنترل کنند.
جاسم زارعی اظهار داشت: یکی از اهداف شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، آگاهی و آشنایی هر چه بیشتر عموم جامعه و کارکنان در مورد اهمیت عوامل خطر و نقش آن در افزایش فشارخون می‌باشد که این شبکه با برگزاری جلسات آموزشی و برپایی ایستگاه سلامت سعی در تشویق مردم در جهت اندازه‌گیری فشارخون در منزل یا مراکز خدمات جامع سلامت دارد.
وی تصریح کرد: با ایجاد تغییرات ساده در شیوه زندگی، کاهش مصرف نمک و عدم مصرف غذاهای چرب و مصرف میوه و سبزی و داشتن فعالیت بدنی مناسب می‌توان بار این بیماری را کاهش داد.
گفتنی است که به مناسبت روز جهانی فشارخون ایستگاه سلامت در مرکز خدمات جامع سلامت شهری عسلویه بر پاشد.
انتهای پیام/ع.م- 3090
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
فشار.خون     جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه        

تاریخ بروز رسانی:   1 خرداد 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >