رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم:
۲۴۰ میلیارد ریال در حوزه سلامت شهرستان جم هزینه شد

1 ارديبهشت 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: سال گذشته ۲۴۰ میلیارد ریال در حوزه سلامت شهرستان جم هزینه شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم؛ مهندس احمد قاسمی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر جم بابیان اینکه وزارت بهداشت و درمان به‌تنهایی قادر به ایجاد سلامت اجتماعی نیست گفت: افراد جامعه با اجرای برنامه خودمراقبتی می‌توانند گامی مؤثر در این زمینه داشته باشند.
وی تصریح کرد: دخانیات یکی از عوامل اصلی بروز سرطان است و با توجه به زندگی ماشینی و صنعتی این روزها، نیاز است به مقوله تحرک اجتماعی بیشتر پرداخته شود.
مهندس قاسمی تأکید کرد: بیماری‌های غیر واگیر در جامعه امروزی رو به افزایش است به‌طوری‌که در افراد بالای ۲۵ سال کشور به ازای هر ۲ نفر یک نفر مبتلابه چربی خون و ۲۷ درصد افراد نیز به فشارخون مبتلا هستند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم با اشاره به اینکه هشت درصد افراد بالای ۳۰ سال در استان بوشهر به بیماری دیابت (قند خون) مبتلا هستند گفت: هزینه و عوارض‌های زیادی را برای فرد و خانواده‌ها ایجاد می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: متوسط جهانی مصرف نمک در جهان پنج گرم در روز اعلام‌شده ولی در ایران ۹ گرم است که باید با کاستن مصرف نمک گامی مؤثر در کاهش بیماریان مبتلابه فشارخون برداریم.
مهندس احمد قاسمی اظهار داشت: اجرای دو طرح پزشک خانواده و تحول نظام سلامت از سوی دولت تدبیر وامید در سطح کشور توانست کمک شایانی به ارتقای سطح بهداشتی و درمانی جامعه داشته باشد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم بابیان اینکه در سال گذشته ۲۴۰ میلیارد ریال در حوزه سلامت شهرستان جم هزینه شده است افزود: به‌طور میانگین در جمعیت شهری و روستایی شهرستان جم برای هر نفر 3 میلیون ریال در شاخص حوزه سلامت هزینه شده است.
مهندس احمد قاسمی بیان داشت: در سال قبل بیش از ۲ میلیارد ریال دارو و مکمل‌های دارویی خریداری و در اختیار بیماران و جامعه هدف قرار داده شد.

انتهای پیام/ ا.پ 3020

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مهندس.احمد.قاسمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم     نماز.جمعه        

تاریخ بروز رسانی:   1 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >