معاون دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
ساخت و تجهیز مرکز جامع بهداشتی درمانی عالیشهر بااعتبار 150 میلیارد ریالی

28 اسفند 1396
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از ساخت و تجهیز مرکز جامع بهداشتی درمانی عالیشهر در شهرستان بوشهر بااعتبار 150 میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، دکتر ایرج بیژنی در آیین آغاز عملیات اجرایی طرح مرکز جامع بهداشتی درمانی در شهر جدید عالیشهر بوشهر اظهار داشت: بر اساس نظام سطح‌بندی وزارت بهداشت در عرصه مراکز ارائه خدمات حوزه سلامت، مراکز بهداشتی و بیمارستانی جهت خدمت به مردم ایجادشده است.
 وی افزود: ازآنجاکه حلقه واسط این دو مجموعه وجود نداشت، وزارت بهداشت تصمیم به ساخت مراکزی در قالب طرح جامع مراکز بهداشتی و درمانی در مناطقی کرد که استعداد داشتن بیمارستان نداشتند اما نیاز به خدمات درمانی پزشکی در آن احساس می‌شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: در این راستا ایده ایجاد مراکز جامع بهداشتی درمانی شکل گرفت که طی آن ضمن ایجاد خدمات بهداشتی به‌عنوان یک بیمارستان کوچک نیز عمل کرده و با استفاده از پزشکان متخصص اقماری، زمینه رفع نیازهای مردم به پزشک متخصص نیز فراهم شود.
بیژنی ادامه داد: در این مراکز کلیه امکانات پاراکلینیکی ازجمله خدمات بستری سرپایی، آزمایشگاه، تصویربرداری و داروخانه دیده می‌شود و این مراکز آماده تبدیل‌شدن به بیمارستان در آن‌ها نهفته است.
وی بیان کرد: این طرح به‌عنوان اولین طرح مرکز جامع بهداشتی و درمانی کشور در بوشهر محسوب می‌شود و در سال آینده نیز در14 نقطه از استان بوشهر با داشتن شاخص‌های موجود در شهر عالیشهر، عملیات اجرایی آن‌ها آغاز می‌شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: برای ساخت این مرکز که یک سال برای آن پیش‌بینی‌شده، 100 میلیارد ریال برآورد هزینه شده که پس از تجهیز آن به میزان 50 میلیارد ریال، آماده بهره‌برداری می‌شود.
    انتهای پیام/ا.س 3000

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
معاون.توسعه.دانشگاه     دانشگاه.علوم.پزشکی.بوشهر     ساخت.تجهیز     مرکز.جامع.بهداشتی     عالیشهر     اعتبار    

تاریخ بروز رسانی:   28 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >