توصیه هایی از جنس امنیت برای چهارشنبه پایان سال

23 اسفند 1396
چهارشنبه پایان سال با آیین و رسوم خاص می تواند آغازگر روزهای شاد و به یادماندنی در روزهای آخر سال و به ویژه عید نوروز باشد به شرط اینکه مردم با توجه به توصیه های ایمنی شادمانی را برای خود و خانواده و دوستان و شهر و کشور به ارمغان آورند.

برخی بی احتیاطی ها و توجه نکردن به توصیه های ایمنی شب چهارشنبه پایان سال به لحاظ جسمی، روحی و مالی برای فرزندان و خانواده ها غیرقابل جبران است و سال ها تلخ کامی را در زندگی انسان جایگزین شادی ها می کند.
کارشناس اورژانس بیمارستان سوانح سوختگی گناوه در گفت وگو با روابط عمومی این بیمارستان توصیه هایی را برای امنیت بیشتر خانواده ها ارایه کرد و اظهار داشت: هرگونه بی توجهی و بی احتیاطی و عدم رعایت نکات ایمنی در برپایی مراسم چهارشنبه سوری می تواند زیان های جبران ناپذیری جانی داشته باشد.
 ساره امیری افزود: در حوادث چهارشنبه سوری امسال بیشترین آمار مراجعه به اورژانس سوانح سوختگی در سنین 12 تا 30 سال بوده و این آمار نسبت به سال گذشته تا این تاریخ 12.5 درصد افزایش داشته است.
وی در ادامه عنوان داشت: 50 درصد مصدومان آسیب چشمی داشتند که رقم بالایی بوده و باعث تاسف است، 13 درصد پارگی گوش و 37 درصد آسیب دیگر اندام ها از عوارض دیگر می باشد
60 درصد حوادث در حین تهیه و ساخت مواد محترقه اتفاق افتاده است
متخصص چشم پزشکی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه نیز گفت: در زمان بروز حادثه، از مالیدن چشم ها و پلک ها خودداری کنید، در صورت ضربه به چشم به دلیل احتمال پارگی چشم، قطره یا پماد چشمی استفاده نشود و بدون دستکاری بیشتر به اولین مرکز مراجعه شود.
دکتر مارال نامداری فرقانی افزود: اگر ماده شیمیایی مایع است (اسید یا قلیا) حتماً باید با آب فراوان شست‌وشو داده شود و هر چه سریع‌تر به اورژانس انتقال داده شود.
وی در ادامه عنوان داشت: مواد غذایی به بیمار ندهید تا در صورت نیاز به جراحی بتوان این کار را در اولین فرصت انجام داد.
لازم به توصیه است از برپایی آتش در نزدیکی بست های برق، معابر باریک حوداری کنید، در صورت امکان در جاهای تعیین شده توسط شهرداری که ایمن هستند مراسم را برپا نمایید.
 در صورت بروز هرگونه حادثه یا آتش سوزی ضمن خونسردی با شماره تلفن 115 مراکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی و 125 ستاد فرماندهی آتش نشانی تماس بگیرد.

انتهای پیام/ د.ج 4060

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
چهارشنبه.سوری     فرهنگ.سلامت     دکتر.مارال.نامداری‌فرقانی     ساره.امیری     بیمارستان.سوختگی     شهرستان.گناوه    
   

تاریخ بروز رسانی:   23 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >