با اجرای طرح ملی ایمن‌سازی فلج اطفال اتباع خارجی؛
270 کودک زیر پنج سال در شهرستان تنگستان در برابر فلج اطفال ایمن‌سازی شدند

19 اسفند 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: با اجرای طرح ملی ایمن‌سازی فلج اطفال 270 کودک زیر پنج سال عشایر و افغان در شهرستان تنگستان ایمن‌سازی شدند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان، مهندس عادل مقدس اظهار داشت: طرح کشوری ایمن‌سازی تکمیلی فلج اطفال هرسال در مناطق تحت پوشش طی دو مرحله انجام می‌گیرد.
وی افزود: با توجه به حساس بودن برنامه و هم‌جواری با کشورهای مستعد این بیماری ازجمله عراق، پاکستان و افغانستان این طرح در دو مرحله ابتدا در اسفندماه ۹۶ و سپس فروردین‌ماه ۹۷ انجام خواهد شد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان خاطرنشان کرد: در مرحله نخست این طرح، تیم‌های عملیاتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان با مراجعه به درب منازل افاغنه و چادرهای عشایر مستقر در شهرستان، با خوراندن ۲ قطره فلج اطفال به کودکان زیر ۵ سال و بررسی وضعیت فلج اطفال در ۲ سال گذشته فعالیت خود را به اتمام رساندند.
مهندس عادل مقدس بیان کرد: در همین راستا حدود 270 کودک زیر پنج سال افغان و عشایر ساکن در این شهرستان قطره فلج اطفال دریافت و علیه این بیماری ایمن شدند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان تأکید کرد: هدف از اجرای این طرح آموزش به مردم در رابطه با فواید واکسیناسیون پولیو (قطره فلج اطفال)، گزارش فوری موارد فلج ناگهانی به نزدیک‌ترین خانه بهداشت یا مرکز خدمات جامع سلامت، کشف موارد فلج شل حاد در ۲۴ ماه گذشته در خانوارهای هدف، کشف کودکان که تا زمان انجام عملیات قطره پولیو دریافت نکرده‌اند و بررسی کارت واکسیناسیون کودکان است.


انتهای پیام/ م.ا 3010
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
ایمن.سازی     اتباع.خارجی     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   19 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >