سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر:
سفیران سلامت دانشجویی در زمینه فرهنگ‌سازی نقش اساسی به عهده‌دارند

2 دی 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: سفیران سلامت دانشجویی در زمینه فرهنگ‌سازی نقش اساسی به
عهده‌دارند.

مهندس احمد آخوندی در جمع سفیران سلامت دانشجویی در دانشگاه آزاد واحد بندر دیر افزود: نوجوانان و جوانان نقش عمده‌ای در توسعه و ساخت آینده كشور دارند و با توجه به تعداد كثیر دانش‌آموزان و دانشجویان و امكان انتقال پیام‌های بهداشتی از طریق آنان به خانواده و جامعه، می‌توان از این گروه تحت عنوان سفیران سلامت استفاده كرد.
وی گفت: دانشجویان به‌عنوان سفیران سلامت در زمینه انتقال مفاهیم خودمراقبتی و سلامت و فرهنگ‌سازی در این خصوص نقش اساسی به عهده‌دارند.
مهندس احمد آخوندی طرح سفیران سلامت دانشجویی را در راستای برنامه تحول نظام سلامت دانست و تصریح کرد: با مشارکت و هماهنگی بین جوامع مردمی و دانشجویی می‌توان به قله‌های بهداشت و سلامت جامعه دست‌یافت و فرهنگ خودمراقبتی و سلامت را در جامعه نهادینه کرد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: هدف از اجرای طرح سفیران سلامت دانشجویی، آموزش و آگاهی‌بخشی سفیران سلامت به‌منظور توانمندسازی برای خودمراقبتی و انتقال مفاهیم کسب‌شده به همسالان و گروه‌های مرتبط است.
وی افزود: تقویت مدیریت سلامت‌محور در دانشگاه‌ها، افزایش گرایش دانشجویان به مشاركت در امور مربوط به پیشگیری و خودمراقبتی، جلب مشاركت والدین و ایجاد پلی مستحكم بین خانه و دانشگاه به‌منظور ارتقای سلامت، تقویت روحیه مسئولیت‌پذیری و همیاری، ارج نهادن به شخصیت و كرامت دانشجویان و تقویت خودباوری و اعتمادبه‌نفس در آنان، از دیگر اهداف اجرای طرح سفیران سلامت دانشجویی است.
مهندس احمد آخوندی بابیان اینکه اجرای طرح سفیران سلامت در راستای اقتصاد مقاومتی و کاهش هزینه‌هاست تأکید کرد: اگر مردم توانمند شوند و سبک زندگی سالم را رعایت کنند، کمتر بیمار شده، کیفیت زندگی آن‌ها افزایش پیدا می‌کند و درنتیجه کمتر برای خدمات درمانی هزینه خواهند کرد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر افزود: اگر افراد یک جامعه در خصوص اطلاعات رفتارهای پرخطر سلامت و بهداشت پیگیر نباشند نظام سلامت قادر به ارائه خدمات سلامت در بین مردم نخواهد بود ازاین‌رو با ایجاد کادر سفیران سلامت دانشجویی نظام سلامت از دانشجویان عضو در این کادر برای آموزش این مهم کمک می‌گیرد.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
سفیران.سلامت     مهندس.احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   2 دی 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >