دبیر جشنواره سیمرغ دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
هدف جشنواره بین‌المللی سیمرغ تقویت فضای پرنشاط و انگیزه فرهنگی و هنری در دانشگاه‌هاست

20 آذر 1396
دبیر جشنواره سیمرغ در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: هدف جشنواره بین‌المللی سیمرغ، تقویت فضای پرنشاط و انگیزه فرهنگی و هنری در دانشجویان، کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و جامعه پزشکی است.

سمیه عباسپور در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا بوشهر افزود: نهمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت باهدف تقویت فضای پرنشاط و انگیزه فرهنگی و هنری در دانشجویان، کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی و سایر دانشگاه‌های کشور و همچنین جلب‌توجه به مسایل مهم جامعه و کشور و جهان از طریق فرهنگ و هنر و ترویج فرهنگ سلامت با بهره‌گیری از ابزار هنر برگزار می‌شود.
 وی بیان داشت: در همین راستا معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از ابتدای سال تحصیلی جاری اقدام به تشکیل دبیرخانه دائمی جشنواره سیمرغ کرده است.
عباسپور افزود: ازجمله وظایف دبیرخانه دائمی جشنواره سیمرغ، برگزاری کارگاه‌هایی در راستای توسعه و تقویت فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ایجاد بستری برای بروز و ظهور استعدادهای هنری دانشجویان هست که این کارگاه‌ها در مرحله اول باهدف تعیین سطح دانشجویان علاقه‌مند و پس‌ازآن با تمرکز بر تقویت توانمندی هنری آنان از ابتدای شروع به کار دبیرخانه تشکیل‌شده است.
وی به عناوین کارگاه‌های دبیرخانه جشنواره بین‌المللی سیمرغ بوشهر اشاره کرد و گفت: کارگاه آموزش تئاتر پس از برگزاری چندین جلسه و بررسی توانمندی افراد شرکت‌کننده و تعیین نقشه‌ها، تمرینات اختصاصی تئاتر "فرشته با کفش‌های اسکیت" شامل تمرینات بدنی، دور خانی و دیگر تمرینات، آغازشده و مدرس این کارگاه استاد احمد آرام از استادان بنام در حوزه نویسندگی، کارگردانی و تئاتر بوشهر هست که در چندین دوره، داور جشنواره‌های تئاتر استان بوده.
عباسپور اضافه کرد: یکی دیگر از کارگاه‌های آموزشی، کارگاه نویسندگی است که در این کارگاه تعریف و نحوه نوشتن پیرنگ به‌عنوان اساس و پایه نوشتن داستان و تصحیح نوشته‌های هنرجویان، شخصیت شناسی و روانشناسی شخصیت در داستان انجام می‌گیرد و مدرس این کارگاه نیز آقای احمد آرام است.
وی به کارگاه هنرهای تجسمی نیز اشاره کرد و افزود: کارگاه‌هایی درزمینه خوشنویسی، طراحی و کاریکاتور با حضور دانشجویان صاحب سبک در این زمینه‌ها و باهدف رفع اشکال در رشته‌های تحریر خودکاری و نستعلیق، تمرین تکنیک‌های سایه زنی و ایده پردازی تشکیل می‌شود.
دبیر استانی جشنواره سیمرغ خاطرنشان کرد: یکی دیگر از کارگاه‌های آموزشی، کارگاه ترانه است که در این کارگاه ضمن توضیح اجمالی اصول ترانه نویسی، به بررسی و نقد آثار دانشجویان در این زمینه پرداخته می‌شود و مدرس این کارگاه استاد مهدی کساییان از اساتید بنام ترانه‌سرای کشور است.
 عباسپور به تشکیل کارگاه آموزشی مجریگری و اجرا باهدف تقویت توانمندی و قابلیت‌های گویندگی و فن بیان دانشجویان نیز اشاره کرد و گفت: ازجمله مواردی که در این کارگاه آموزش داده می‌شود، روش‌های ارتباط مؤثر و تکنیک‌های بدنی اجراست که استاد شاهرخ سروری از اساتید بنام حوزه گویندگی استان مدرس این کارگاه می‌باشد.
 وی افزود: استاد سروری دو بار به‌عنوان گوینده برتر کشوری انتخاب‌شده است.
عباسپور بابیان اینکه مخاطبین کارگاه‌های جشنواره سیمرغ عموم جامعه دانشگاهی اعم از کارمندان، اساتید، هیأت علمی و دانشجویان سایر دانشگاه‌های استان می‌باشد، خاطرنشان کرد: در همین راستا به‌زودی کارگاه‌های فیلم‌سازی، شعر و پوستر سازی آغاز می‌شود.
انتهای پیام/ س. ر 2050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
جشنواره.سیمرغ     معاونت.دانشجویی‌فرهنگی     سمیه.عباسپور        

تاریخ بروز رسانی:   20 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >