نیازسنجی سلامت برای رسیدن به بالاترین سطح سلامت جامعه موردنیاز است

29 آبان 1396
کارشناس مسئول واحد آموزش و ارتقاء سلامت مرکز بهداشت بوشهر گفت: نیازسنجی سلامت برای رسیدن به بالاترین سطح سلامت جامعه موردنیاز است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، زهرا رنجبر دهقان در جلسه نیازسنجی سلامت جامعه افزود: سلامت به معنای وسعت توانمندی یک فرد یا گروه برای توسعه خواسته‌ها و رفع نیازها و نیز برای تغییر یا سازش با محیط است.
وی اضافه داشت: ارتقای سلامت حالتی است که در آن مردم قادر باشند ذهن و جسمشان را تا زمانی که ممکن است در شرایط ایده آل حفظ کنند یعنی بدانند چگونه سلامتی‌شان را حفظ و تحت چه شرایطی زندگی کنند که رعایت شیوه زندگی سالم عملی و قدرت تصمیم‌گیری در خانه، جامعه و در دنیایی که در آن زندگی می‌کنند را داشته باشند.
زهرا رنجبر دهقان افزود: توسعه مشارکت مردم در فرآیند تأمین و ارتقای سلامت نیازمند توجه ویژه به برنامه‌ریزی مبتنی بر نیازهای جامعه است که با تعیین نیازهای سلامت و با طراحی مداخلات مناسب در خصوص علل رفتاری و غیر رفتاری آن نیازها با مشارکت مردم (تیم سر خوشه‌ها)، تیم معتمدین، مسئولین و سلامت تکمیل می‌گردد.
در جلسه نیازسنجی سلامت جامعه نرم‌افزار برنامه ملی نیازسنجی سلامت جامعه جهت اولویت‌بندی نیازهای منطقه تحت پوشش به مراقبین سلامت آموزش داده شد.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نیازسنجی.سلامت     زهرا.رنجبردهقان     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   29 آبان 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >