بیش از 60 هزار قرص آهن و ویتامین دی در مدارس شهرستان جم توزیع شد

1 آبان 1396
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم عنوان داشت: در راستای ارتقای سطح سلامت دانش‌آموزان تعداد شصت‌وشش هزار و 200 عدد قرص آهن و ویتامین D بین دانش‌آموزان مدارس شهرستان جم توزیع شد.

مهندس احمد قاسمی افزود: 47 مدرسه مقطع متوسطه اول و دوم دخترانه و پسرانه شهرستان جم تحت پوشش این برنامه قرار گرفتند.
وی تصریح کرد: مکمل‌ ویتامین D به‌صورت قرص‌های ژله‌ای 50 هزار واحدی تهیه‌شده و بر اساس دستور عمل کشوری در طول سال تحصیلی به مدت 9 ماه، هرماه یک عدد از این قرص‌ها برای مصرف در اختیار دانش‌آموزان دختر و پسر متوسطه اول و دوم قرار داده می‌شود.
وی در خصوص نحوه مصرف قرص آهن نیز گفت: هر هفته یک عدد به مدت 16 هفته یا چهار ماه دانش‌آموزان مدارس دخترانه متوسطه اول و دوم در برنامه آهن یاری قرار می‌گیرند.
مهندس قاسمی اظهار داشت: در سنین مدرسه بدن به دلیل رشد، به آهن بیشتری نیاز دارد و مصرف ناکافی منابع غذایی حاوی آهن در این دوران، منجر به کمبود آهن می‌شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم خاطرنشان ساخت: در دوران بلوغ، به دلیل جهش رشد نیاز دختران و پسران نوجوان به آهن بیشتر از دوران قبل است و درصورتی‌که از منابع غذایی حاوی آهن در برنامه غذایی روزانه مصرف نشود نوجوان به‌سرعت در معرض خطر کمبود آهن و کم‌خونی ناشی از آن قرار می‌گیرد.

 

انتهای پیام/ ا.پ 3020
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
قرص.آهن     ویتامین.دی     مهندس.احمد.قاسمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم        

تاریخ بروز رسانی:   1 آبان 1396

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >