کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
آموزش فرزند پروری به والدین می‌تواند در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مؤثر باشد

1 مهر 1396
کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: آموزش فرزند پروری به والدین می‌تواند در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مؤثر باشد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، امید کازرونیان افزود: تیم سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان به‌منظور ارتقای سطح دانش سلامت روان والدین و اجرای عدالت در سلامت طرح آموزشی ویژه‌ای را در مناطق کمتر توسعه‌یافته اجرا می‌کند.
کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: والدین باید برای تربیت فرزندان خود سطح دانش خود را ارتقا دهند.
کازرونیان افزود: شرایط تربیت با دوران قبل کاملاً متفاوت است و اگر والدین از دانش کافی برخوردار نباشند و دوره‌های مهارت‌های فرزند پروری را نگذرانده باشند، خطرات و آسیب‌های بیشتری فرزندان آنها را تهدید می‌کند.
وی تصریح کرد: اگر فرزند پروری اصولی و بادانش انجام شود، آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد و بزه‌کاری در جامعه کاهش می‌یابد.
کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: ارتباط والدین با کودک خود باید مؤثر و سرشار از احترام باشد و افراد خانواده شبکه‌ای حمایتی تشکیل دهند.
امید کازرونیان اظهار داشت: والدین در تربیت فرزندان از کلمات تحقیرآمیز و سرزنش کننده استفاده نکنند و هیچ‌وقت کودک خود را با کودکان دیگر مقایسه نکنند.
گفتنی است که اولین برنامه تیم سلامت روان در روستای دهرود سفلی از توابع بخش بوشکان برگزارشده است که در فواصل زمانی منظم در دیگر مناطق بخش ارم و بوشکان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
سلامت.روان     امید.کازرونیان     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   1 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >