پیام تبریک رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به مناسبت روز پزشک

1 شهريور 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر در پیامی با گرامیداشت زادروز شیخ الرئیس ابوعلی سینا حکیم نامی و پرآوازه ایران روز پزشک را به پزشکان و جامعه پزشکی تبریک گفت.

متن پیام وی به شرح زیر است:  
" یامَن اِسمُهُ دَوا وَ ذِکرُهُ شَفاء
طبیب را مظهر اسم محیی و احیاگری نامیده و عیسوی مسلک می‌دانستند که با دم مسیحیائی خویش درد و رنج را از جسم و روان دردمندان زدوده و شوق امید را در کالبد جسم و روح زندگی آنان می‌دمیده است.
فرا رسیدن یکم شهریورماه زادروز میلاد حکیم بزرگ و دانشمند نامدار ایرانی، شیخ الرئیس ابوعلی سینا که به زیبایی روز پزشک نامیده شده است فرصتی با ارزش است برای پاسداشت ایثارگری آنان که ضامن سلامت جامعه شده‌اند.
بدون شک روز پزشک به معنای واقعی خود روز بزرگ‌داشت علم برآمده از ایمان و معرفت و روز تکریم فرزندان فرهیخته و مستعد سرزمینی است که اراده کردند تا با الگو برداری از پیشکسوتان نامدار خود، احیاگر گذشته افتخارآفرین علمی آنان شده و جایگاه شایسته خویش را در این راه دشوار به اثبات برسانند.
بر خود لازم می‌دانم تا روز پزشک را به تمامی زنان و مردان سفید پوشی که در مسیر سلامتی جامعه گام برداشته و دانش، تجربه و مهارت خود برای خدمت به مردم بکار می‌گیرند، تبریک و شادباش گفته و برای همه تلاشگران این راه مقدس سربلندی، عزت، سلامتی و توفیق روزافزون را از درگاه ایزد منان مسئلت نمایم.

دکتر علیرضا رئیسی
یکم، شهریورماه 1396"

انتهای پیام/م.پ1025

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
پیام.تبریک     روز.پزشک     دکتر.علیرضا.رئیسی        

تاریخ بروز رسانی:   1 شهريور 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >