رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر:
یک هزار و 580 میلیارد ریال اعتبار در اجرای طرح‌های درمانی استان بوشهر مصوب شد

30 امرداد 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: با تدوین نقشه راه سلامت، درمان و بهداشت استان بوشهر در ۴ سال گذشته یک هزار و 580 میلیارد ریال اعتبار مصوب شده که ۶۱ درصد آن تخصیص یافت.

دکتر علیرضا رئیسی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر از تدوین سند حوزه سلامت استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: سند راه سلامت استان بوشهر بر اساس نقشه چشم‌انداز 1404 تهیه و تدوین شد که در این سند شاخص‌های مختلف درمانی و بهداشتی موردتوجه قرارگرفته است.
وی کاهش مرگ‌ومیر مادران مورداشاره قرارداد و خاطرنشان کرد: بر اساس سند چشم‌انداز توسعه و برنامه ششم توسعه، مرگ‌ومیر مادران و نوزادان به‌شدت کاهش می‌یابد و در این راستا شاهد افزایش زایمان طبیعی هستیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر از تحت پوشش قرار گرفتن بیمه سلامت همگانی خبر داد و خاطرنشان کرد: اجرای طرح بیمه سلامت همگانی در جامعه سبب شده تا همه مردم از خدمات این بیمه بهره‌مند شوند و خدمات ویژه‌ای به افراد تحت پوشش ارائه می‌شود.
با تدوین سند سلامت استان بوشهر اعتبارات این حوزه افزایش یافت
دکتر رئیسی با اشاره به تدوین سند سلامت شهرستان‌های استان بوشهر تصریح کرد: با تدوین سند سلامت استان بوشهر اعتبارات این حوزه افزایش یافت به‌گونه‌ای که از 310 میلیارد ریال سال 1392، سال گذشته به 540 میلیارد ریال افزایش یافت.
وی با اشاره به اینکه 61 درصد اعتبارات حوزه درمان استان بوشهر تخصیص یافت خاطرنشان کرد: با تدوین نقشه راه سلامت، درمان و بهداشت استان بوشهر در 4 سال گذشته یک هزار و 580 میلیارد ریال اعتبار مصوب شده که 61 درصد آن تخصیص یافت.
تصویب یک هزار و 54 میلیارد ریال از اعتبارات ملی برای درمان استان بوشهر
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با اشاره به تخصیص اعتبارات ملی متمرکز در حوزه درمان تصریح کرد: درمجموع یک هزار و 54 میلیارد ریال اعتبار ملی برای حوزه درمان استان بوشهر مصوب شده که 84 درصد تخصیص یافت.
افزایش اجرای پروژه‌های درمانی و بهداشتی استان بوشهر
این مسئول از افزایش اجرای پروژه‌های درمانی و بهداشتی استان بوشهر خبر داد و افزود: پروژه‌های اجرایی در سال 1392 حدود 11 پروژه بود که این میزان امسال به 200 پروژه افزایش‌یافته است.
افزایش فضاهای فیزیکی درمانی استان بوشهر
وی با اشاره به افتتاح 150 پروژه درمانی بهداشتی در استان بوشهر بیان کرد: فضاهای فیزیکی درمانی استان بوشهر از 5 هزار و 100 مترمربع در سال 1392 امسال به 124 هزار مترمربع افزایش‌یافته است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر از انعقاد تفاهم‌نامه برای اجرای پروژه‌های درمانی در استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه 176 پروژه درمانی در شهرها و روستاهای استان بوشهر اجرا شد که 25 پروژه آن افتتاح‌شده و مابقی به‌طور متوسط دارای پیشرفت 78 درصدی است.
افزایش تخت‌‌های بیمارستانی استان بوشهر
دکتر رئیسی از افزایش تخت‌‌های بیمارستانی استان بوشهر خبر داد و افزود: تخت‌‌های بیمارستانی استان بوشهر از 813 تخت در سال 92 اکنون به 1418 تخت رسیده که بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده تخت‌های بیمارستانی استان بوشهر تا سال 1404 به سه هزار و 359 تخت افزایش می‌یابد.
وی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت و دسترسی بهتر مردم به خدمات درمانی خاطرنشان کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت، بستری‌شدگان در بیمارستان‌های استان بوشهر از 76 هزار بیمار در سال 92 به 127 هزار و 500 نفر در سال 95 افزایش یافت ولی اکنون 15 درصد مردم استان بوشهر برای درمان به خارج از استان مهاجرت می‌کنند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر بابیان اینکه 49.7 درصد مردم استان بوشهر در سال 92 به خدمات درمانی دسترسی نداشته‌اند خاطرنشان کرد: با توجه به توسعه زیرساخت‌های درمانی در این استان این آمار در سال 95 به بیش از 21 درصد رسیده که بر اساس نقشه راه درمان تا سال 1404 این آمار به 15 درصد افزایش می‌یابد.
افزایش ضریب اشغال تخت‌های بیمارستانی استان بوشهر
دکتر رئیسی، از افزایش ضریب اشغال تخت‌های بیمارستانی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: ضریب اشغال تخت‌های بیمارستانی استان بوشهر از 41 درصد به 75 درصد افزایش‌یافته است.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     شورای.برنامه‌ریزی     دکتر.علیرضا.رئیسی     استانداری    

تاریخ بروز رسانی:   30 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >