رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر:
ضریب اشغال تخت‌های بیمارستانی استان بوشهر به ۷۵ درصد افزایش یافت

4 امرداد 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت تخت‌های بیمارستانی استان بوشهر به یک هزار و ۴۱۸ تخت رسید و ضریب اشغال تخت‌ها به ۷۵ درصد افزایش داد.

دکتر علیرضا رئیسی در نشست شورای آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: تعداد بستری‌های انجام‌شده در بیمارستان‌های استان بوشهر از 76 هزار بیمار در سال 1392، به 127 هزار بیمار در سال گذشته رسید که نتیجه خدمات درمانی مطلوب و افزایش تجهیزات پیشرفته تشخیصی و درمانی در بیمارستان‌های استان بوشهر است.
وی با اشاره به افزایش تخت‌های بیمارستانی استان بوشهر خاطرنشان کرد: تخت‌های بیمارستانی در استان بوشهر در 3 سال گذشته 1.8 برابر افزایش‌یافته و این در حالی است که طرح‌های درمانی بیمارستانی در دیر و اهرم تنگستان امسال افتتاح‌شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با اشاره به اینکه اکنون افزون بر 1500 تخت بیمارستانی در استان بوشهر فعال است، خاطرنشان کرد: تخت‌های بیمارستانی از 813 تخت در سال 1392 اکنون به بیش از یک هزار و 500 تخت رسیده که ضریب اشغال آن‌ها هم افزایش‌یافته است.
دکتر رئیسی با اشاره به اینکه ضریب اشغال تخت‌های بیمارستانی استان بوشهر به 75 درصد افزایش یافت، گفت: ضریب اشغال تخت‌های بیمارستانی در استان بوشهر در سه سال گذشته 41 درصد بود که این رقم در سال گذشته به 75 درصد افزایش یافت.
وی با اشاره به اینکه افزایش سرویس‌های بیمارستانی و درمانی سبب افزایش اشغال تخت‌های بیمارستانی شده، تصریح کرد: مهاجرت بیماران در استان بوشهر برای استان‌های دیگر کاهش‌یافته که با برنامه‌ریزی انجام‌شده تا سال 1404 مهاجرت بیماران برای درمان از 21 درصد کنونی به 15 درصد کاهش می‌یابد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر نرخ رشد جمعیت در استان بوشهر را 1.7 درصد دانست و با اشاره به جمعیت یک‌میلیونی 354 هزارنفری استان بوشهر تا سال 1404 گفت: بر اساس ارزیابی میزان تولدها و مرگ‌ومیرها، سالانه 18 هزار نفر به جمعیت استان بوشهر افزوده می‌شود که خدمات درمانی بیمارستانی نیز بر این اساس افزایش می‌یابد.
دکتر رئیسی با اشاره به قطب‌بندی مراکز درمانی بیمارستانی در استان بوشهر خاطرنشان کرد: بیمارستان کنگان به‌عنوان قطب درمانی شهرستان‌های جنوبی، بیمارستان بوشهر به‌عنوان قطب درمانی منطقه مرکزی و بیمارستان گناوه به‌عنوان قطب درمانی شمال استان بوشهر در نظر گرفته‌شده است.
وی با اشاره به افزایش تخت‌های بیمارستانی در استان بوشهر بر اساس افق چشم‌انداز 1404 تصریح کرد: تخت‌های بیمارستانی استان بوشهر بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده تا سال 1404 به سه هزار و 359 تخت افزایش می‌یابد.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     شورای.آموزشی     دکتر.علیرضا.رئیسی        

تاریخ بروز رسانی:   4 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >