رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در جمع فعالین اجتماعی:
مهم‌ترین موضوع مطالبه گری فعالین اجتماعی باید پیوست سلامت استان باشد

3 امرداد 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر در جمع فعالین اجتماعی شهر بوشهر گفت: اگر یک موضوع برای مطالبه گری در میان مردم و فعالین اجتماعی مطرح باشد آن موضوع پیوست سلامت صنایع استان بوشهر است.

دکتر علیرضا رئیسی بابیان ضرورت توجه به‌سلامت عمومی گفت: با اجرای پیوست سلامت صنایع در استان می‌توانیم کیفیت سلامت جامعه را همگام با توسعه صنعت پیش برد.
وی با تشریح بخش‌هایی از برنامه ششم توسعه گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت عدالت در دسترسی خدمات درمانی بیشتر شد اما تأمین منابع مالی طرح بر اساس برنامه پیش‌بینی‌شده پیش نرفت بااین‌وجود در برنامه ششم توسعه منابع پایدار پیش‌بینی‌شده با جدیّت پیگیری می‌شود تا با عملیاتی شدن آن شاهد افزایش کیفیت خدمات و ترغیب پزشکان به ماندگاری در مناطق محروم شویم.
مردم پیگیر سیاست‌های سلامت استان باشند
دکتر رئیسی افزود: پیگیری سیاست‌های بهداشتی استان نباید از طرف مردم به فراموشی سپرده شود.
وی با تقدیر از حرکت فعالین اجتماعی در استان گفت: ازجمله مشکلات استان دیدگاه ما به مطالبه گری است و خوشبختانه نگاه مطالبه‌گرانه مردم و حرکت فعالین اجتماعی به شکلی پیش می‌رود که نشان از به بلوغ رسیدن این حرکت در جامعه می‌دهد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: وزارت بهداشت و درمان تنها متولی 25 درصد از مؤلفه‌های مؤثر بر سلامت است چراکه برخی مأموریت‌ها بین سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف تقسیم و تبیین وظایف شده است.
دکتر علیرضا رئیسی گفت: برای ورود به برخی موارد نظیر برخورد با اغذیه‌فروشی‌های سیار و یا شناگاه آلوده اختیار دانشگاه تنها در حوزه اخطار و اعلام به سایر دستگاه‌های متولی است.
وی بابیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی برای ورود به برخی موضوع‌ها نیازمند اخذ مجوز از ضابط قضایی است خاطرنشان کرد: تنها در مراکزی می‌توانیم اقدام به تذکر و تعطیلی کنیم که دارای مجوز کسب باشد.
کم‌تحرکی و سبک زندگی نامناسب در استان بوشهر زنگ خطری برای سلامت است
دکتر رئیسی با انتقاد از وجود سبک نامناسب زندگی و کم‌تحرکی مردم گفت: متأسفانه شاهد ترویج سبک نامناسب زندگی و افزایش کم‌تحرکی در میان مردم استان بوشهر هستیم و این زنگ خطری برای سلامت مردم است.
سامانه تلفنی 190 را برای پیگیری تخلفات پزشکان به خاطر داشته باشید
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: سامانه تلفنی 190 برای پیگیری و ثبت شکایات مردم از تخلفات پزشکی در دسترس عموم قرار دارد و درحالی‌که موظف به حفظ حرمت و صیانت از جامه سفید پزشکی هستیم اما تخلفات را با جدیّت پیگیری می‌کنیم.
وی خاطرنشان کرد: پیگیری شهروندان زمینه‌ساز اصلی در کاهش تخلفات پزشکی است.
وارنیش فلوراید طرحی بسیار مهم در پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های دهان و دندان
دکتر علیرضا رئیسی درباره طرح‌های بهداشت دهان و دندان در استان و کشور گفت: طرح وارنیش فلوراید یکی از طرح‌های بسیار مهم در پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های دهان و دندان است.
باوجود ورود متخصصان به استان هنوز دچار کمبود هستیم
دکتر رئیسی افزود: در سه سال گذشته بیش از 160 متخصص به استان بوشهر وارد شده است اما بااین‌وجود از کمبود پزشکان متخصص رنج می‌بریم.
وی در پایان نشست صمیمی با جمعی از فعالین اجتماعی شهر بوشهر با درخواست کمک از مردم و فعالین اجتماعی در پیگیری پیوست سلامت تأکید کرد: در فرهنگ‌سازی مطالبه گری باید شهروندان نسبت به حقوق خودآگاه شوند و اگر برای داشتن جامعه‌ای سالم از منظر بهداشتی و سلامت یک وظیفه شرعی و انسانی داشته باشم آن وظیفه به ثمر رساندن پیوست سلامت صنایع استان بوشهر است.

انتهای پیام/ م.پ 1025

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     فعالین.اجتماعی     دکتر.علیرضا.رئیسی        

تاریخ بروز رسانی:   3 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >