معاون شبکه بهداشت دشتستان:
ارجاع بیماران دیابتی به کلینیک شهرستان دشتستان آغاز شد

26 تير 1396
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: فرایند ارجاع بیماران دیابتی از مراکز خدمات جامع سلامت به کلینیک دیابت در شهرستان دشتستان شروع شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، ماریا خویش دوست گفت: با ارتقای سطح بهداشت عمومی و کنترل بیماری‌های عفونی، تغییر روند بیماری‌های اپیدمیولوژیک و به سمت بیماری‌های مزمن غیر واگیر همراه با افزایش امید به زندگی و سالمند شدن جمعیت، مسئولیت حوزه درمان در نظام سلامت برای حفظ و ارتقای کیفیت زندگی بیماران مبتلابه بیماری‌های مزمن نیز در حال افزایش است.
وی افزود: از بین بیماری‌های غیر واگیر، درمان بیماری دیابت هم به دلیل ماهیت بیماری و هم به علت شیوع فعلی و روزافزون آن از اهمیت خاصی برخوردار است.
این مقام مسئول گفت: همگام با اجرای برنامه جامع پیشگیری و کنترل دیابت در مراقبت‌های بهداشتی اولیه، غربالگری عوارض شایع مزمن و درمان زودرس و به‌موقع این عوارض برای جلوگیری از معلولیت‌ها و ناتوانی‌های ناشی از این بیماری از وظایف حوزه درمانی کشور محسوب می‌شود.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: دستیابی به یک نظام مراقبتی تخصصی مطلوب نیازمند همکاری تمامی دست‌اندرکاران حوزه بهداشت و درمان است.
وی اظهار داشت: ازاین‌پس بیماران دیابتی که در مراکز خدمات جامع سلامت تحت مراقبت هستند در صورت نیاز به ویزیت توسط متخصص، با ارجاع از مراکز خدمات جامع سلامت به کلینیک تخصصی دیابت در تاریخ‌های مشخص و از پیش تعیین‌شده به‌صورت رایگان توسط متخصصین ویزیت شده و پرونده‌های درمانی برای جلوگیری از بروز عوارض بعدی دیابت برای آنان تشکیل خواهد شد.
انتهای پیام/ س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان     معاون.بهداشتی     ماریا.خویش‌دوست     دیابت     ارجاع.بیماران    
کلینیک.دیابت        

تاریخ بروز رسانی:   26 تير 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >