هیات ممیزه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مستقل شد/گزارش تصویری

13 تير 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با استقلال هیات ممیزه، این دانشگاه، وارد کریدور دانشگاه‌های بزرگ و معتبر می‌شود.

دکتر علیرضا رئیسی در نشست با اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: وجود هیات ممیزه بیانگر اعتماد مدیریتی به دانشگاه در حد اعلاست و بدون نیاز به نظر وزارتخانه می‌توان در موارد مشخص‌شده اقدام کرد.
وی اضافه کرد: این به معنای رشد، قابلیت اعتماد و قدرت تصمیم‌گیری در زمینه موضوع‌های مهم اداره دانشگاه در حوزه آموزش است.
دکتر رئیسی اظهار کرد: هیات ممیزه در هر دانشگاه وظیفه تدوین استراتژی رشد کیفی علمی استادان دانشگاه و ارتقای آنان در مرتبه‌های مختلف از مربی به استادیاری از استادیاری به دانشیاری و استادی را به عهده دارد.
وی بیان کرد: همچنین تبدیل وضعیت از پیمانی به استخدامی و استخدام قطعی برای استادان و برخورد با پدیده رکود علمی استادان از دیگر وظایف هیات ممیزه در دانشگاه است.
وی یادآور شد: این وظایف هیات ممیزه تا پیش‌ازاین در هیات ممیزه مرکزی وزارت بهداشت انجام می‌شد و به‌تازگی این مجوز به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر سپرده‌شده است.
دکتر رئیسی افزود: با توجه به شرایط تلاش می‌شود در آینده خیلی نزدیک جایگاه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سطح کشور از 3 به 2 ارتقا یابد.
وی بیان کرد: رسیدن به این جایگاه با داشتن اعضای هیات علمی مؤثر امکان‌پذیر است و وظیفه ما حرکت در این راستا است.
دکتر رئیسی تأکید کرد: نگاه حاکم بر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دستیابی به موفقیت است و برای رسیدن به این نوع نگاه هر عضو هیات علمی باید تلاش کند.
وی افزود: مقایسه با دانشگاه‌های دیگر به لحاظ استانداردها ازلحاظ اینکه آن‌ها چقدر کار می‌کنند و چگونه خوب است ولی اگر تنها به این بسنده کرد که فلان دانشگاه چه دارد؟ درست نیست.
دکتر رئیسی اظهار کرد: هر عضو هیات علمی باید این امکان را داشته باشد که کار جدید و جبهه جدیدی از توسعه را در دانشگاه ایجاد کند.
وی اظهار کرد: اگر قراراست به‌عنوان دانشگاه نسل سوم و کارآفرین کار و حرکت کرد، هیات علمی در این زمینه باید تلاش مضاعفی داشته باشد.
رییس اداره امور هیات علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اعضای هیات علمی در دانشگاه تافته جدا بافته‌ای از این مملکت نیستند و دارای مسائل و مشکلاتی هستند.
دکتر سید علی حسینی افزود: کمبود اعضای هیات علمی، نبود تشکیلات در توسعه کمی، توسعه نامتوازنی که سال‌ها بر دانشگاه‌ها حاکم بوده و امروز ما توان پاسخ به آن نیازها را نداریم و کیفی کردن دانشگاه‌ها از خواسته‌ها و نیازهای اعضای هیات علمی در سطح کشور است.
وی اظهار کرد: بر اساس برنامه شششم توسعه شاخص مطلوب در جمعیت استاد به دانشجو باید یک به 24 باشد که در زمان حاضر یک به 11 است.
دکتر حسینی بیان کرد: ارتقای سطح فناوری و پژوهش باید از ویژگی‌های استادان دانشگاه باشد و اعضای هیات علمی به لحاظ آموزش، پژوهش و فناوری باید تقویت شوند.
وی یادآور شد: استادان دانشگاه باید در کنار کار موظفی و تکلیفی به امر پژوهش و فناوری بپردازند.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     هیات.ممیزه     سیدعلی.حسینی     دکتر.علیرضا.رئیسی        

تاریخ بروز رسانی:   13 تير 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >