رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
نقشه راه درمان استان بوشهر اجرا می‌شود/ کمبود ۲۵۰۰ پرستار

4 تير 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به رونمایی نقشه راه درمان استان بوشهر، گفت: سال ۱۴۰۴، در استان بوشهر بالغ‌بر دو هزار و ۵۰۰ پرستار کم خواهیم داشت که باید جبران شود.

دکتر علیرضا رئیسی عصر شنبه در نشست با اصحاب رسانه اظهار داشت: وضعیت سلامت بعد از نظام سلامت دگرگونی مثبتی انجام شد که در استان بوشهر نیز در همین راستا اقدامات خوبی انجام‌شده است.
وی افزود: با توجه به عقب‌ماندگی‌های عمیقی که در زیرساخت‌ها وجود دارد باید سرعت بیشتری بخشید اما این سرعت باید بر اساس یک هدف و برنامه‌ریزی انجام شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه از سند نقشه راه درمان امروز برای اولین بار رونمایی می‌شود، تصریح کرد: از نقشه راه آموزش، بهداشت و پژوهش نیز رونمایی خواهد شد.
افزایش چشمگیر تخت‌های درمانی
دکتر رئیسی بیان کرد: تعداد تخت‌های درمانی فعال استان بوشهر در سال ۹۲ حدود ۸۱۳ تخت بود که در سال ۹۵ به هزار و ۴۱۸ تخت افزایش‌یافته است.
وی گفت: تخت‌های ویژه در سال ۹۲ حدود ۹۳ تخت بود که در سال ۹۵ به ۲۱۵ تخت افزایش‌یافته است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: در سال ۹۲ تعداد بستری ۷۶ هزار و ۲۵۹ نفر بود که در سال ۹۵ این میزان به ۱۲۷ هزار و ۵۰۰ نفر افزایش پیداکرده است و شاهد کاهش نرخ بیماران بستری‌شده در خارج از استان بوده‌ایم.
وی گفت: درصد اشغال تخت‌های استان در فاصله سال‌های ۹۲ تا ۹۵ حدود ۳۶ درصد افزایش‌یافته است.
دکتر رئیسی در خصوص برنامه‌های آینده غذا و دارو رفتن به بخش خصوص است عنوان کرد: خیلی از مواد ابتدایی دارو در استان وجود دارد که اکنون به خارج از استان انتقال داده می‌شود.
بخش خصوصی در استان قوی نیست
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: عدم وجود بخش خصوصی قوی در درمان استان ازجمله مشکلات استان است.
وی عنوان کرد: در زمینه آموزش و پژوهش طبق برنامه‌ریزی خواستار حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سوم، توسعه پژوهش‌های کاربردی و شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد و فن‌آوری است.
لزوم ارتقای زیرساخت‌ها
دکتر رئیسی بیان کرد: جمعیت استان بوشهر تا سال ۱۴۰۴ بالغ‌بر یک‌میلیون ۳۵۴ هزار ۴۰۵ نفر می‌رسد و استان باید بتواند با ارتقای زیرساخت‌ها، امکان ۲۱۶ هزار نفر بستری وجود داشته باشد و در صورت کم‌کاری به عقب‌ماندگی سال ۹۲ بازخواهیم گشت.
وی بابیان اینکه بالغ‌بر دو هزار و ۵۰۰ پرستار در سال ۱۴۰۴ کمبود خواهیم کرد، بیان کرد: برای توسعه استان در زمینه درمان، افراد بومی باید طبق نیاز استان بورس و توانمند شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه طرح تحول سلامت یکی از طرح‌های خوب وزارت بوده است عنوان کرد: مردم تأثیر مثبت طرح تحول سلامت را بیشتر از سیاسیون حس کردند.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     اصحاب.رسانه     نقشه‌راه.درمان     دکتر.علیرضا.رئیسی        

تاریخ بروز رسانی:   4 تير 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >