محفل انس با قرآن در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر برگزار شد

4 تير 1396
محفل نورانی انس با قرآن با حضور پزشکان، پرستاران، کارمندان و بسیجیان در سالن اجتماعات بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر برگزار شد.

در این محفل نورانی معاون درمان مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس ضمن ابلاغ خیرمقدم از طرف تیم مدیریت بیمارستان، گفت: قرآن کتاب نور، قرب به خدا، هدایت و سلامتی است و در دنیای روزمرگی امروز انس با قرآن بهترین راه برای رسیدن به آرامش روح و هم‌نشینی باخداست که در تک‌تک شئونات زندگی تأثیر خود را می‌گذارد و همه ابعاد وجودی انسان را در برمی‌گیرد.
دکتر جعفر زارعی زاده با اشاره به حدیثی از امام جعفر صادق (ع) که امت اسلام را به قرائت حداقل 40 آیه در روز توصیه می‌کنند، گفت: امیدوارم نسل جوان و انقلابی ما همان‌طور که ائمه اطهار نیز تأکید کرده‌اند زمان بیشتری را برای هم‌نشینی با این معجزه زنده الهی صرف کنند.
وی اضافه کرد: برگزاری چنین محفل‌هایی بسیار ارزشمند می‌باشد ولیکن ژرف‌اندیشی و تفکر در آیات بسیار حایز اهمیت و هدف اصلی قرائت قرآن است و تیم مدیریت بیمارستان همواره از برگزاری چنین برنامه‌های فرهنگی استقبال می‌کند و از آن‌ها حمایت و پشتیبانی خواهد کرد.
در این برنامه فرهنگی مسعود زنگویی مفسر قرآن نیز چند حدیث از ائمه اطهار در زمینه اهمیت قرآن قرائت کرد و سپس آیاتی از کلام‌الله مجید را تفسیر و خاطرنشان کرد: دلایل معجزه بودن قرآن و تفاوت آن با معجزه سایر انبیا از این نظر است که معجزات سایر انبیا مختص زمان خود بوده و بر اساس مقتضای زمانی آن نبی بوده است و چون پیامبر اسلام (س) برای هدایت جهانیان مبعوث شده معجزه وی نیز جهانی است.
در این مراسم که به همت پایگاه مقاومت میثم تمار برگزار شد قاری بین‌المللی عبدالله محبوبی و مجید زارع با قرائت آیاتی از کلام‌الله مجید محفل را به فیض رساندند.
در این محفل انس با قرآن سرهنگ مطاف از رزمندگان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تشریح کرد و از جانبازان مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر تجلیل به عمل آمد.
برپایی ایستگاه طرح محسنین کمیته امداد امام خمینی (ره) و صرف افطار ازجمله دیگر برنامه‌های محفل نورانی انس با قرآن بود.
انتهای پیام/ م.آ 1040
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
بیمارستان.خلیج.فارس     ماه.رمضان96        

تاریخ بروز رسانی:   4 تير 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >