سرپرست مرکز بهداشت بوشهر:
نظارت بهداشتی در بوشهر تشدید شد

28 خرداد 1396
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: در ایام ماه مبارک رمضان نظارت بر کارگاه‌های تولید مواد غذایی و مراکز عرضه در شهرستان بوشهر تشدید شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی افزود: در راستای کنترل، پایش و امنیت مواد غذایی در ایام ماه مبارک رمضان و فصل گرما بازرسین بهداشت محیط مراکز حساس تولید زولبیا و بامیه و آش و حلیم فروشی را با جدیت و برنامه‌ریزی مدون نظارت می‌نمایند.
کنترل ۱۰۰۰ مرکز مواد غذایی
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر افزود: برنامه کنترل شیرینی فروشی، زولبیا و بامیه و آش و حلیم فروشی باهدف تأمین سلامت مصرف‌کنندگان و ارتقای شاخص‌های بهداشتی تشدید شد که در ایام ماه مبارک رمضان در ساعات اداری و غیر اداری و به‌ویژه روزهای تعطیل طرح ویژه تشدید بازرسی در قالب چهار اکیپ با حضور فعال بازرسین بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان بوشهر و ملبس به یونیفرم بهداشت ۱۹۰ اجرا شد.
مهندس فخرایی اضافه کرد: در این برنامه تعداد ۶۰۷ کارگاه قنادی و شیرینی فروشی و تعداد ۲۰۸ مراکز تهیه و فروش اختصاصی زولبیا، بامیه و شیرینی فروشی سنتی و نیز تعداد ۳۰۴ مراکز فروش آش و حلیم فروشی بازرسی و آیتم بهداشت فردی، لوازم و تجهیزات مورداستفاده، چیدمان، نظافت، فضای فیزیکی و دمای نگهداری مورد پایش قرار می‌گیرد.
وی خاطرنشان کرد: آب مصرفی مراکز عرضه مواد غذایی پایش شده که در این راستا تعداد ۷۰۶ نمونه کلر سنجی و همچنین در برنامه کنترل و امنیت مواد غذایی، تعداد ۴۱ مورد نمونه‌برداری مواد غذایی انجام‌شده است.
پایش کیفی غذایی
مهندس فخرایی یادآور شد: در برنامه بازرسی به‌منظور پایش کیفی غذایی، محیط فیزیکی مکان کسب با استفاده از تجهیزات پرتابل، آیتم‌های شوری، ph، دما، رطوبت مواد غذایی مصرفی و tpm روغن موردسنجش دقیق قرارگرفته که تعداد این موارد کنترلی ۹۵ مورد بوده است.
وی افزود: توجه ویژه به کنترل روغن در شیرینی فروشی‌ها (زولبیا و بامیه) و استفاده از ظروف یکبار مصرف بر پایه گیاهی و سلولزی (آش و حلیم فروشی) از موارد حائز اهمیت بوده است.
مهندس فخرایی اضافه کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه مشکل بهداشتی در صنوف حساس و اماکن عمومی یا در صورت بروز موارد مسمومیت غذایی، موضوع را به سامانه رسیدگی شکایات وزارت بهداشت با شماره تماس ۱۹۰ برای پیگیری اعلام کنند.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
ماه.رمضان96     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   28 خرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >