بازرسی از صنوف حساس شهرستان جم در ماه رمضان تشدید شد

27 خرداد 1396
مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: طرح تشدید بازرسین بهداشت محیط از صنوف حساس در ماه مبارک رمضان، با استفاده از تجهیزات پرتابل انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم، مجید ابراهیمی اظهار داشت: در راستای کنترل و پایش سلامت و امنیت مواد غذایی در ایام ماه مبارک رمضان، بازرسان بهداشت محیط، مراکز تهیه و توزیع زولبیا و بامیه را با برنامه‌ریزی مدون نظارت می‌کنند.
وی افزود: به‌منظور بهبود وضعیت بهداشتی کارگاه‌ها و صنوف حساس ازجمله تولید زولبیا، بامیه و شیرینی، آش و حلیم فروشی‌ها در ایام ماه مبارک رمضان طرح ویژه تشدید بازرسی با حضور فعال بازرسین بهداشت محیط مرکز بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان، ملبس به یونیفرم بهداشت ۱۹۰ همچون سال‌های قبل به مرحله اجرا درآمد.
مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم اضافه کرد: مواردی همچون رعایت بهداشت فردی، نظافت عمومی، روپوش، کلاه، دستکش، ایمنی مواد غذایی خام و پخته، آب مصرفی، لوازم و تجهیزات در محیط کار، چیدمان وسایل، دمای نگهداری، فضای فیزیکی، سیستم دفع پساب و پسماند و دیگر موارد در صنوف حساس کنترل و نظارت می‌شوند.
وی ادامه داد: بررسی استفاده از ظروف یک‌بارمصرف بر پایه گیاهی و سلولزی، توجه ویژه به کنترل روغن در شیرینی فروشی‌ها برای تهیه زولبیا و بامیه، سنجش میزان پر اکسید روغن، میزان شوری نان و آش و حلیم و بررسی استفاده از جوش‌شیرین در نانوایی‌ها با دستگاه‌های پرتابل در این طرح از موارد حایز اهمیت است.
مجید ابراهیمی خاطرنشان کرد: در همین راستا در ۲۰ روز اول ماه رمضان، ۵۲ موردسنجش با دستگاه‌های پرتابل صورت گرفته (TPM روغن، آلودگی سطوح و ...) و برای بررسی افزودنی‌های غیرمجاز در محصول تولیدی کارگاه‌های شیرینی، ۱۲ مورد نمونه‌برداری انجام‌شده و همچنین دو نانوایی به دلیل مصرف غیرمجاز جوش‌شیرین تعطیل شدند.
مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم تأکید کرد: شهروندان از خرید زولبیا، بامیه و شیرینی از دست‌فروشان دوره‌گرد به‌ویژه در بازارهای روز، خودداری کرده و در صورت مشاهده تخلفات بهداشتی با سامانه ۱۹۰ مدیریت ثبت شکایات مردمی وزارت بهداشت به‌صورت شبانه‌روزی تماس بگیرند.
انتهای پیام/ ا.پ 3020
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
ماه.رمضان96     بازرسی     نظارت     بهداشت.محیط     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم    
   

تاریخ بروز رسانی:   27 خرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >