همایش سفیران سلامت در شهرستان دشتستان برگزار شد

11 ارديبهشت 1396
همایش سفیران سلامت به مناسبت هفت سلامت در شهرستان دشتستان برگزار شد.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان در همایش گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف برنامه سفیران سلامت خودکنترلی سلامت توسط مردم است.
ماریا خویش دوست افزود: برنامه سفیران سلامت در راستای اجرای یکی از پروژه‌های طرح تحول بهداشت یعنی "تربیت سفیران سلامت خانوار" در هر خانوار ایرانی و برای گسترش آموزش بهداشت و ارتقای توانمندی مردم در خصوص خودمراقبتی٬ به‌عنوان یکی از سیاست‌های کلی سلامت٬ ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری٬ طراحی‌شده است.
وی تصریح کرد: خوشبختانه این طرح در شهرستان رو به گسترش است و تقریباً 15 درصد از خانوارهای شهرستان در یک سال اول اجرای این برنامه دارای سفیر خانوار هستند که نقش داوطلبین سلامت در این طرح پررنگ‌تر خواهد بود.
این مقام مسئول ادامه داد: سفیران سلامت با گذراندن دوره‌های آموزشی در خصوص ناخوشی‌های جزیی و بیماری‌های مزمن توانمند می‌شوند و هر فرد می‌تواند در سلامت خود نقش اساسی داشته باشد و ايفاي این نقش به‌عنوان سفیر سلامت، افتخاري است.
کارشناس مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز در خصوص شعار سازمان بهداشت جهانی در سال 2017«افسردگی، بیایید باهم صحبت کنید» مطالبی را بیان کرد.
امید کازرونیان افزود: افسردگی یک بیماری روانی است که باعث احساس غم و ناراحتی مداوم و از دست‌دان علاقه می‌شود.
 وی تصریح کرد: اکثر افراد بعضی از مواقع احساس ناراحتی، افسردگی و غم می‌نمایند، احساس افسرده و غمگین بودن واکنشی طبیعی بدن به مشکلات زندگی و از دست‌دان چیزها و کسانی که به آن‌ها علاقه داریم، می‌‌باشد.
انتهای پیام/ س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان     همایش     سفیران.سلامت        

تاریخ بروز رسانی:   11 ارديبهشت 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >