همایش سفیران سلامت دانش‌آموزی در دیّر برگزار شد

9 ارديبهشت 1396
به مناسبت هفته سلامت و با حضور مسئولان و دانش آموزان همایش سفیران سلامت دانش‌آموزی در مدارس شهرستان دیّر برگزار شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر در این همایش که به‌صورت نمادین در دبستان شاهد شهید سمنبر عالی پور بندر دیّر برگزار شد، گفت: دانش آموزان سفیران ترویج سلامت در خانواده‌ها هستند و آنچه را که در مدرسه آموزش می‌بینند به خانه برده و به اعضای خانواده خود منتقل می‌کنند.
مهندس عادل مقدس طرح سفیران سلامت را یکی از مهم‌ترین طرح‌ها در حوزه جلب مشارکت دانش‌آموزان و در راستای ارتقای سلامت در مدارس خواند و گفت: دانش‌آموزان می‌توانند با فراگیری آموزش‌های سلامت آن را به همسالان خود منتقل کنند و در فرآیند سلامت در مدارس نقش ویژه‌ای داشته باشند.
وی بابیان اینکه در سال تحصیلی 95-96 تعداد 31 آموزشگاه در طرح مدارس مروج سلامت شرکت داشتند، افزود: تعداد 897 نفر به‌عنوان سفیر سلامت دانش‌آموزی در مدارس فعال هستند.
وی ادامه داد: در طرح سفیران سلامت تأکید بر این است که دانش آموزان با کمک والدین، مدیران مدرسه و معلمان سلامت، محیطی سالم ازلحاظ شاخص‌های سلامت فراهم شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: یک دستگاه کلینیک سیار دندانپزشکی نیز برای خدمات‌دهی به مناطق صعب‌العبور و مدارسی که با مرکز شهرستان یا مراکز بهداشتی و درمانی فاصله‌دارند خریداری‌شده و به‌زودی ارائه خدمات می‌دهد.
وی تصریح کرد: کلینیک پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان در مرکز خدمات جامع سلامت حضرت مهدی (عج) دیّر در نیمه اول امسال به بهره‌برداری خواهد رسید که دانش آموزان می‌توانند با معرفی‌نامه از مدرسه از خدمات این مرکز استفاده کنند.
وی افزود: بهسازی و افزایش فضای فیزیکی و تخت‌های بستری موقت مرکز جامع سلامت حضرت مهدی (عج)، تجهیز آزمایشگاه شهرستان به پیشرفته‌ترین دستگاه‌های آزمایشگاهی و انجام 57 کد آزمایشگاهی که توان رقابت با آزمایشگاه‌های خصوصی سایر شهرستان‌ها را دارد ازجمله کارهای انجام‌گرفته است.
مهندس مقدس تصریح کرد: این همایش به‌منظور ایجاد هماهنگی بیشتر بین مربیان آموزش سلامت، مدیران مدارس، سفیران سلامت و درمجموع بین آموزش‌وپرورش و شبکه بهداشت و درمان است.
در این همایش از 30 دانش‌آموز فعال در عرصه سلامت با هدایایی تقدیر و غذای شیر و سیب بین دانش آموزان توزیع شد.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
هفته.سلامت     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر     سفیران.سلامت     مهندس.مقدس        

تاریخ بروز رسانی:   9 ارديبهشت 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >