رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
مهاجرت بیماران بوشهری به دیگر استان‌ها به کمتر از ۱۵ درصد رسید

26 اسفند 1395
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: میزان مهاجرت بیماران استان بوشهر به بیرون استان حدود ۲۷ درصد بوده که در حال حاضر به کمتر از ۱۵ درصد رسیده است.

دکتر علیرضا رئیسی در نشست با اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: سرعت و میزان حرکت به سمت نقطه مطلوب از دیگر ویژگی‌های توسعه است.
وی با اشاره به اینکه مشکلات درمان تک عاملی نیست و معلول علت‌های متعدد است اضافه کرد: ساده‌ترین و پر خطاترین تحلیل این است که یک معلول را به یک علت نسبت دهیم؛ بلکه باید برای حل مسائل، تمام زمینه‌ها بررسی شود و سهم هر علت را در بروز مشکل برآورد سپس مشکل را رفع کنیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه برنامه‌ها و نظرات باید بر اساس دیدگاه‌های کارشناسانه و علمی باشد، اضافه کرد: در استان بوشهر قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت شاخص اشغال تخت ۰.۸ به ازای هر هزار نفر بوده است و شاخص مرگ‌ومیر نوزاد در ۱۰۰ هزار تولد زنده ۱۱.۸ بوده که در حال حاضر در کشور ۹.۸ و با اقدامات صورت گرفته به زیر ۸ رسیده است.
کاهش آمار مرگ میر نوزادان
وی ادامه داد: کاهش آمار مرگ میر نوزادان به معنی حضور متخصص اطفال و وجود nicu در سراسر استان است و مراقبت‌های دوران بارداری به شکل بهتری صورت می‌گیرد.
دکتر رئیسی بابیان اینکه یک دانشگاه برای توسعه و پیشرفت واقعی و کارآمد باید در حوزه آموزش و پژوهش حرفی برای گفتن داشته باشد، افزود: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حوزه آموزش برای پنج سال آینده پیش‌بینی کرده است که فاز اول آن است و این برنامه ۱۴ ساله است.
دانشکده پزشکی و دندانپزشکی در سال آینده افتتاح خواهد شد
وی خاطرنشان کرد: تا سال آینده دانشکده پزشکی و دندانپزشکی واقع در پردیس دانشگاه تکمیل خواهد شد و این بدان معنی است که در بهمن سال آینده در این دانشکده دانشجو خواهیم داشت و تمامی دانشکده‌ها به‌صورت متمرکز در اینجا خواهند بود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: فاز اول این دانشکده تا شهریور و فاز دوم بهمن‌ماه به بهره‌برداری خواهد رسید و در فاز اول دانشکده‌ها و مدیریت‌ها مستقر خواهند شد و در فاز دوم کلاس‌های دانشجویان فعال می‌شود.
ساخت ۳ بیمارستان جدید در بوشهر
وی گفت: در حال حاضر عملیات اجرایی سه بیمارستان در مرکز استان آغازشده است؛ یکی بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی قلب بااعتبار سازمان انرژی اتمی، یک بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی و یک بلوک واسط که خودش یک بیمارستان ۱۰۱ تختخوابی که هم اورژانس هسته‌ای، اورژانس عمومی و بخش‌های بستری خواهد بود.
دکتر رئیسی اظهار داشت: با توجه به اینکه بلوک واسط به دو بیمارستان وصل خواهد شد، حدود ۴۰ تخت به ظرفیت بیمارستان‌ها اضافه خواهد شد که نهایتاً ۸۰۰ تخت در مرکز استان خواهیم داشت که ظرف ۴ سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید. اورژانس ما اردیبهشت‌ماه سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و در برازجان ۲۴۰ تخت در حال ساخت است.
با اجرای طرح تحول نظام سلامت تخت‌های ویژه در استان بوشهر افزایش یافت
وی اضافه کرد: در حال حاضر ضریب اشغال تخت‌های بیمارستان استان بوشهر به ۰.۴ رسیده است و این بدان معنی است که حدود هزار و ۴۱۸ تخت در استان داریم. حدود ۹۰ تخت ویژه در استان داشته‌ایم که بعد از اجرای طرح تحول نظام سلامت در استان بوشهر این تعداد به ۲۰۰ تخت ویژه رسیده است
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: تا قبل از اجرای این طرح فقط در مرکز استان تخت ویژه داشته‌ایم که طی این سه سال اضافه‌شده است. در حال حاضر ۴۴ تخت NICU در سراسر استان داریم و این در حالی است که قبل از اجرای این طرح فقط ۱۱ تخت NICU و آن‌هم فقط در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس داشتیم.
افزایش ضریب اشغال تخت بیمارستانی در استان
وی خاطرنشان کرد: ضریب اشغال تخت بیمارستانی در استان بوشهر در سال ۹۲، ۴۷ درصد بوده که در حال حاضر ۷۴ درصد شده است. تعداد کل بستری‌شدگان در سال ۹۲ حدود ۷۰ و هشت هزار بوده که در پایان سال ۹۴، ۱۹۴ هزار بستری در سطح استان داشتیم.
دکتر رئیسی تصریح کرد: میزان مهاجرت بیماران به بیرون استان حدود ۲۷ درصد بوده که در حال حاضر کمتر از ۱۵ درصد است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این نشست صمیمانه با اعضای هیئت‌علمی از خدمات و زحمات آنان در طول یک سال گذشته تجلیل کرد.
انتهای پیام/م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     دکتر.علیرضا.رئیسی    

تاریخ بروز رسانی:   26 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >