معاون شبکه بهداشت و درمان جم:
۵۰۰ دانش‌آموز شهرستان جم خدمات دندانپزشکی دریافت کردند

17 اسفند 1395
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: بیش از ۵۰۰ دانش‌آموز مدارس ابتدایی و مهدکودک‌های شهرستان جم تحت معاینه و انجام فیشورسیلانت قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم؛ اصغر نوروز زاده افزود: فیشورسیلانت به‌عنوان بخشی از برنامه جامعه نگر سلامت دهان و دندان و باهدف کاهش پوسیدگی دندان‌های دایمی اجرا می‌گردد.
وی تصریح کرد: فیشورسیلانت، تکنیکی جهت پیشگیری از پوسیدگی دندان‌ها محسوب می‌شود که با پوشش شیارهای دندان‌ها از استقرار باکتری‌ها در فرورفتگی و شیارهای دندان جلوگیری می‌کند.
انجام فیشورسیلانت باعث کاهش پوسیدگی دندان‌ها تا 1/5 برابر می‌شود
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم اظهار کرد: طی تحقیقات به‌عمل‌آمده بر روی گروهی از دانش آموزان مدارس ابتدایی، مشخص گردید که انجام فیشور سیلانت باعث کاهش پوسیدگی دندان‌ها تا ۱.۵ برابر می‌گردد.
نوروز زاده تأکید کرد: برای اثربخشی بیشتر فیشورسیلانت و جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها، باید روش‌های دیگر پیشگیری مثل فلورایدتراپی، بهداشت دهان و دندان و معاینه دوره‌ای دندان‌ها صورت پذیرد.
وی اظهار داشت: به همین مناسبت و برای جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها در دانش آموزان، تعداد بیش از ۵۰۰ دانش‌آموز مدارس ابتدایی و مهدکودک‌های شهرستان جم تحت معاینه و انجام فیشورسیلانت قرار گرفتند.
انتهای پیام/ ا.پ 3020
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
خدمات.دندانپزشکی     معاون.بهداشتی     اصغر.نوروززاده     شبکه.بهداشت‌درمان.جم    

تاریخ بروز رسانی:   17 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >