رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
ظرفیت تخت‌های بیمارستان‌های استان بوشهر به 2300 تخت می‌رسد

22 دی 1395
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: تا سال 1404 تخت‌های بیمارستان‌های استان بوشهر به 2300 تخت می‌رسد.

دکتر علیرضا رئیسی در سیصد و چهل و سومین جلسه علنی شورای شهر بوشهر افزود: طرح تحول سلامت به‌عنوان اولویت اول دولت یازدهم بااعتباری بالغ‌بر 48 هزار میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفت که فقط 50 درصد اعتبارات این طرح محق شده است.
وی اضافه کرد: در راستای عدالت در دسترسی خدمات درمانی در سه سال فعالیت دولت یازدهم، در تمام شهرستان‌های استان بوشهر کلینیک ویژه ‌راه‌اندازی شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان کرد: در سال 92 تعداد 900 تخت بیمارستانی در سطح استان بوشهر موجود بود که این رقم در سال 95 به یکهزارو 417 تخت رسیده است که امیدواریم تا سال 1404 با راه‌اندازی بیمارستان‌های جدید به 2300 تخت برسد.
وی بابیان اینکه استان بوشهر میزبان بسیار خوبی برای صنایع بوده است گفت: انتظار می‌رود در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی این صنایع حضور پررنگ‌تری داشته باشند که خوشبختانه در سفر وزیر محترم بهداشت و ریاست سازمان انرژی اتمی به استان کلنگ بیمارستان فوق تخصصی قلب بوشهر بااعتبار سازمان انرژی اتمی زده شد.
دکتر رئیسی بیان کرد: عملیات احداث بیمارستان تخصصی 180 تخت خوابی بوشهر به همراه عملیات احداث اورژانس هسته‌ای با 101 تخت عمومی و ویژه شروع‌شده است که با افتتاح این سه مرکز 480 تخت به ظرفیت تخت‌های بستری در استان بوشهر اضافه می‌شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عدم حضور بخش خصوصی قوی در حوزه درمان استان را مهم‌ترین مشکل این حوزه دانست و گفت: ما در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از بخش خصوصی و خیرین حمایت می‌کنیم و بسته‌های مناسب در اختیار آنها قرار می‌دهیم.
وی اظهار داشت: کل تخت‌های ان ای سی یو کودکان از 11 تخت به 44 تخت رسیده و چهار شهر بوشهر، کنگان، گناوه و برازجان دارای تخت‌های ان ای سی یو هستند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: 228 پزشک متخصص و 23 دکتر فوق تخصص در اختیار دانشگاه علوم پزشکی می‌باشد که دو میلیون و 836 بیمار در کلینیک‌های دانشگاه علوم پزشکی ویزیت شده‌اند که سهم شهر بوشهر 800 هزار ویزیت بوده است.
وی همچنین از راه‌اندازی کلینیک تخصصی چشم‌پزشکی در بوشهر و امضاء تفاهم‌نامه استاندار با وزیر بهداشت جهت بهسازی و ایجاد 167 واحد بهداشتی با 800 میلیارد ریال اعتبار و صدور مجوز سه بیمارستان خصوصی خبر داد.
سرمایه‌گذارن حوزه سلامت حمایت شوند
رییس شورای اسلامی بوشهر نیز بر ضرورت ورود بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت در کنار حمایت از این حوزه تأکید کرد و گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت یکی از اقدامات بسیار خوب دولت تدبیر و امید بود که در استان نیز حمایت ریاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر این طرح به‌خوبی اجراشده و نتایج آن برای مردم مشهود است.
عبدالخالق برزگر زاده اظهار داشت: یکی از حوزه‌هایی که بیشتر مردم با آن سروکار دارند و در زندگی روزمره خود با آن مواجه هستند حوزه سلامت است و هر چه در توان داریم باید برای تأمین این نعمت بزرگ مصرف کنیم.
 رییس شورای اسلامی بوشهر بیان کرد: در مجمع مشورتی روسای شوراهای کشور پیشنهاد دادم در راستای توجه به وضعیت خدمات درمانی شهروندان، شهرداری‌های مراکز استان‌ها یک مرکز درمانی مجهز احداث کنند و این مرکز در نقطه‌ای باشد که به‌راحتی در دسترس همه شهروندان استان باشد.
برزگر زاده عنوان کرد: تلاش در حوزه درمان مایه خرسندی است و در این راستا کارهای خوبی صورت گرفته اما تا رسیدن به نقطه مطلوب باید تلاش کرد و از فرصت‌های پیش رو استفاده بهینه برد.
وی بر ضرورت ورود بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت تأکید کرد و گفت: باید در زمینه سلامت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی حمایت‌های اساسی انجام گیرد تا نیاز نباشد شهروندان ما برای درمان خود به استان‌های هم‌جوار مراجعه کنند و درصورتی‌که این سرمایه‌گذاران با بروکراسی اداری مواجه هستند با تسهیل کار آنها زمینه حضور آنها در حوزه سلامت فراهم شود.
برزگر زاده با تقدیر از راه‌اندازی بیمارستان تخصصی قلب در بوشهر اظهار داشت: انتظار داریم بیمارستان‌های تخصصی حوزه چشم، کودکان، پیوند کلیه در دستور کار قرار بگیرد.
وی ادامه داد: دولت برای ساخت مراکز بهداشتی و درمانی و خرید تجهیزات اقدام‌های مهمی انجام می‌دهد اما توانایی برطرف کردن همه مشکلات بخش سلامت توسط دولت امکان‎پذیر نیست و باید در این زمینه خیرین ورود پیدا کنند.
رییس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر میهمان سیصد و چهل و سومین جلسه علنی شورا بودند و در این نشست پیرامون مسائل حوزه درمان استان و تعامل دانشگاه علوم پزشکی با شورا و شهرداری بحث و تبادل‌نظر شد.

انتهای پیام/ م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
شورای.شهر     دکتر.علیرضا.رئیسی     رییس.شورای.شهر     عبدالخالق.برزگرزاده        

تاریخ بروز رسانی:   22 دی 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >