رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
شورای عالی پرستاری استان ظرفیت‌های بالایی دارد

21 آذر 1395
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: شورای عالی پرستاری استان از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است و به اطلاعات پرستاری استان آشنایی کامل دارد.

دکتر علیرضا رئیسی در نخستین جلسه شورای هماهنگی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان داشت: شورای عالی پرستاری شامل اعضای نظام پرستاری استان و اعضای دفتر پرستاری کشوری است که با ترکیب این افراد می‌توان برای رسیدن به وضعیت مطلوب در زمینه آموزش و درمان نهایت استفاده را برد.
وی با اشاره به اینکه هدف از تشکیل این شورا، اندیشیدن به مشکلات موجود و سعی در برطرف کردن آنان است افزود: برای رسیدن به وضع مطلوب در زمینه‌های مهم آموزش و برنامه‌ریزی باید به پنج سال آینده فکر کنیم و بتوانیم با شناسایی نیازها و ظرفیت‌های استان اقدامات مورد نیاز را انجام دهیم.
دکتر رئیسی خاطر نشان کرد: از دیگر موضوعات مهم حوزه پرستاری، کیفیت کاری و  نظارت بر امور پرستاران است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: این شورا باید چشم انداز خود در حوزه پرستاری را تعیین و راه‌های رسیدن به این موفقیت‌ها را مشخص کند زیرا اگر با این دید به مسایل نگاه شود  بسیاری از مسایل بر روی نوار صحیح خود قرار گرفته و به ایده‌آل‌های مورد نظر دست خواهیم یافت.
وی بیان داشت: امید است با اولویت بندی موضوعات در حوزه تخصصی پرستاری، تشکیل کارگروهایی به صورت هفتگی بر روی موضوعات خاص، و فعالیت همکاران در حیطه تخصصی خود در جلسات آینده نظرات سازنده ای برای تصمیم گیری ارایه شود.
دکتر رئیسی تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که درسال‌های آینده کشور با آن مواجه خواهد شد مسایل سالمندی است که می‌توان مدلی در حوزه پرستاری سالمندان ارایه داد و مکانی را راه‌اندازی کرد و با آموزش و ارایه خدمات در استان گام‌های مؤثری برداشت که کاری جدید و حایز اهمیتی خواهد بود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برگزاری این شورا به صورت مستمر می‌تواند در جهت ارتقای حوزه سلامت، ارتقای حرفه پرستاری و خدمات سلامت بسیار کمک کننده باشد و می‌شود تصمیمات خوبی در این زمینه گرفته شود.


انتهای پیام/ م.ف1026

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelationکلمات کلیدی:
نخستین     شورای.عالی.پرستاری     دکتر.علیرضا.رئیسی        

تاریخ بروز رسانی:   21 آذر 1395

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >