کارشناس ارشد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم:
مصرف بی‌رویه شکر موجب افزایش خطر ابتلا به سندرم متابولیک می‌گردد

24 آبان 1395
کارشناس ارشد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: مصرف بی‌رویه شکر یا ساکاروز و شيرين کننده‌هاي حاوي فروکتوز در محصولات غذايي و به ويژه نوشيدني‌های شیرین، با افزايش خطر ابتلا به سندرم متابوليک مرتبط بوده است.

ایراندخت نیکبخت عنوان داشت: اصطلاح سندرم متابوليک به ابتلا به گروهي از عوامل خطر‌ساز برای سلامت قلب و عروق اشاره دارد و با مجموعه‌اي از ريسک فاکتورهاي قلبي عروقي مانند چاقي شکمي، پرفشاري خون، گلوکز خون بالا، تري گليسريد خون بالا، سطح پايين ليپوپروتئين با چگالي بالا (HDL) شناسايي مي‌گردد.
وی اضافه نمود: فروکتوز يک قند طبيعي منوساکاريد است که به صورت طبیعی در ميوه‌ها و عسل يافت مي‌شود و معمولا دریافت آن از غذاهاي طبيعي مشکل زا نيست، اما صنعتي شدن توليد غذا و محصولات غذايي با افزايش مصرف فروکتوز در انسان‌ها همراه بوده است.
کارشناس ارشد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم افزود: افزایش مصرف شکر و شیرین کننده‌های حاوی فرکتوز  با افزایش سطوح تري گليسريد، کلسترول تام و LDL در جريان خون همراه بوده است.
وی خاطر نشان کرد: هر چند نمي‌توان سندرم متابوليک را تنها به يک ماده غذايي خاص نسبت داد اما مشاهدات علمی پيشنهاد مي‌کنند که يک رژيم غني از فروکتوز مي‌تواند تغييرات متابوليک  نامطلوبی را ايجاد کند، و با القاي ليپو ژنز بيشتر مي تواند با تجمع چربي در کبد، احشا و تجمع نابجاي چربي در بدن همراه باشد که تمامي اين موارد با مقاومت به انسولين و افزایش شانس ابتلا به سندرم متابولیک همراه هستند.
ایراندخت نیکبخت تصریح کرد: مصرف بی‌رویه نوشیدنی‌های شیرین و فروکتوز مي‌تواند مستقيم يا غير مستقيم تقويت کننده ريسک فاکتورهاي سندرم متابوليک گردد.

انتهای پیام/ الف.پ3020


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
سندرم.متابولیک     کارشناس‌ارشد.تغذیه     فرهنگ.سلامت     شبکه.بهداشت‌درمان.جم        

تاریخ بروز رسانی:   24 آبان 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >