کشف و جمع‌آوری ۲۰۰ کیلوگرم مواد غذایی غیر قابل مصرف و تاریخ گذشته در تنگستان

7 مهر 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: طرح ضربت جمع‌آوری و معدوم‌سازی مواد غذایی غیرقابل‌مصرف در شهرستان تنگستان اجرا و ۲۰۰ کیلو گرم مواد غذایی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته در این شهرستان کشف، جمع‌آوری و امحا شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، مهندس عادل مقدس افزود: با استفاده از کارشناسان محیطی فعال، نظارت کاملی بر صنوف عرضه مواد غذایی داریم و با هر تخلفی به جد برخورد خواهیم کرد و در همین راستا در سال جاری ۴ هزار و ۷۳۴ بازدید از این صنوف انجام شده که یکهزار و ۱۹۵ کیلوگرم انواع مواد غذایی غیر قابل مصرف انسانی کشف شده است.
وی با اشاره به نقش مواد غذایی در سلامت مردم ادامه داد: فرآورده‌های گوشتی علاوه بر نیاز به نگهداری در دمای استاندارد، باید در شرایط محیطی مناسب نگهداری شوند که در جهت تحقق این امر علاوه بر نظارت‌های دوره‌ای از این صنوف، به هیچ وجه مجوزی بدون رعایت کامل آیین نامه‌های بهداشتی صادر نمی‌شود.
مهندس مقدس خاطرنشان کرد: با آموزش‌هایی که در حوزه سلامت مواد غذایی به مردم ارائه می‌دهیم، تلاش داریم با ایجاد حساسیت در این زمینه، از دسترسی آحاد جامعه به غذای سالم و بهداشتی مطمئن شویم.
وی ادامه داد: همچنین در راستای عکس‌العمل سریع در برابر هرگونه تخلفی در حوزه سلامت، سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت در اختیار مردم قرار دارد که در سال جاری تاکنون در ۱۸ تماسی که از این سامانه دریافت شده، اقدامات لازم صورت گرفته است.
این مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان با تشکر از همکاری تعزیرات حکومتی افزود: در سال جاری ۴۰ مورد معرفی صنوف متخلف به تعزیرات حکومتی صورت گرفته است که سه واحد صنفی به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی و عدم رفع نقص پلمپ گردیده‌اند.
انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان     طرح.ضربت     جمع.آوری     معدوم.سازی     تاریخ.گذشته    
مواد.غذایی.فاسد    

تاریخ بروز رسانی:   7 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۶

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >