نماینده وزیر بهداشت:
بالا بودن سواد سلامت مردم استان بوشهر نقطه امیدوارکننده برای کنترل کرونا است

25 فروردين 1400
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مشاور معاون بهداشت و نماینده وزارت بهداشت در بررسی وضعیت کرونا در استان بوشهر در بازدید از وضعیت بیماری کووید 19 در استان بوشهر گفت : یکی از مسائلی که می‌توان برای کنترل بیماری به آن امید داشت، بالا بودن سواد سلامت مردم استان بوشهر است.

دکتر محمد اسماعیل مطلق با ابلاغ پیام ویژه تشکر وزیر بهداشت به رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در خصوص زحمات مجموعه دانشگاه در مبارزه با بیماری افزود: وزیر بهداشت در نشست‌ها همیشه بر بالا بودن سواد سلامت مردم استان بوشهر تأکید دارند.
وی گفت: بااین‌حال متأسفانه باگذشت چهار روز از مهلت 10روزه‌ی محدودیت‌ها هنوز این محدودیت‌ها به‌صورت کامل اجرا نشده که می‌بایست بررسی شود که علت عدم رعایت این محدودیت‌ها چه بوده است.
دکتر مطلق تأکید کرد: برای حساس کردن مردم نسبت به ویروس باید از خانواده‌هایی که درگیر کرونا بودند استفاده کنیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز با تشکر و گرامیداشت یاد و نام شهدای مدافع سلامت گفت : در حال حاضر نمی‌توانیم بگوییم کجای پیک بیماری هستیم چون بعد از عبور از موج مشخص می‌شود که در چه مقطعی در پیک بودیم.
دکتر سعید کشمیری با ابراز امیدواری از بالا بودن سطح آگاهی مردم استان بوشهر و همراهی همیشگی آنان افزود : متأسفانه در حال حاضر رعایت  پنجاه درصدی پروتکل‌های برای جلوگیری از شیوع بیماری کافی نیست بلکه برای پیشگیری از شیوع بیماری رعایت پروتکل‌ها باید بالای نود درصد باشد.
وی با اشاره  به اینکه  متأسفانه در حال حاضر شیوع الان به صورت روستایی و محله‌ای شده است گفت : شاهید بودیم که یک مسافر بیمار از استان دیگر توانست پنجاه نفر از یک خانواده را آلوده کند.
دکتر کشمیری اظهار کرد: در طول یک سال گذشته تجهیزات  بهداشتی و درمانی و زیادی به استان بوشهر اضافه شده بااین‌حال باید مراقب بود که وضعیت بیش از این از کنترل خارج نشود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت : متأسفانه مشکلاتی در خصوص اجرای کامل محدودیت‌ها وجود دارد بااین‌حال فرمانداران شهرستان‌ها برای همکاری و اجرای دقیق محدودیت‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند.
دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان افزود : به دلیل افزایش مراجعه‌کنندگان تهیه کیت‌های تشخیص دشوار شده است بااین‌حال این کار به‌سختی انجام می‌شود.
وی به نقل از معاون بهداشت وزیر بهداشت ابراز امیدواری کرد: با اجرای گام پنجم طرح شهید سلیمانی، تمامی کادر بهداشت و درمان استان واکسینه شوند.
در ابتدای نشست دکتر محمدمهدی خواجه‌ئیان ،معاون فنی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، گزارشی از وضعیت بیماری و اقدامات انجام شده در استان ارائه کرد.

انتهای پیام/

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
دکتر.محمداسماعیل.مطلق     نماینده.وزیر.بهداشت     بررسی.وضعیت.کرونا     استان.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   25 فروردين 1400

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >