نظارت کامل بر روند اجرایی بسیج ملی کنترل فشارخون در شهرستان بوشهر

26 خرداد 1398
مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های غیرواگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: روند اجرایی بسیج ملی کنترل فشارخون در شهرستان بوشهر مورد نظارت قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ دکتر راضیه حاجیونی افزود: در راستای برنامه بسیج ملی کنترل فشارخون در سطح شهرستان بوشهر، هیئت کارشناسان استان فارس با حضور در مراکز خدمات جامع سلامت شهر بوشهر روند اجرایی برنامه فشارخون را بررسی و نظارت کردند.
وی اظهار داشت: فشارخون بالا یکی از عوامل خطر در بیماری‌های غیرواگیر است، از سوی دیگر باید توجه داشت که بیماری‌های غیر واگیر در دنیا در حال گسترش بوده و بسیاری از این بیماری‌ها با فشارخون بالا مرتبط هستند.
دکتر حاجیونی با اشاره به عوارض جبران‌ناپذیر فشارخون بالا عنوان داشت: طرح ملی کنترل فشارخون راهی برای اطمینان از سلامت مردم است زیرا براثر تشدید فشارخون بالا عروق شبکیه چشم، کلیه‌ها ، قلب و عروق آسیب جدی دیده و سکته‌های مغزی و قلبی نیز افزایش پیدا می‌کند، به همین دلیل انتظار می‌رود مردم مشارکت حداکثری در اجرای این طرح داشته باشند.
مدیر گروه بیماری‌های غیرواگیر معاونت بهداشتی ضمن اشاره به راه‌اندازی سامانه خوداظهاری فشارخون گفت: این امکان فراهم‌شده تا در بسیج ملی کنترل فشارخون، هم‌وطنانی که توانایی اندازه‌گیری فشارخون خود را دارند به سامانه خود اظهاری پیامکی بسیج ملی کنترل فشارخون به نشانی salamat.gov.ir مراجعه و پس از واردکردن کد ملی و تاریخ تولد، فشارخون خود را ثبت کنند.
دکتر کریمی ناظر هیئت بازرسی از استان فارس، روند اجرایی بسیج ملی کنترل فشارخون را مطلوب دانست و بیان داشت: مردم در اجرای این طرح همکاری موثری را با کارکنان بهداشت و درمان داشته باشند و انتظار می‌رود آموزش‌ها و توصیه‌های مهم و مفیدی در پیشگیری از بیماری‌ها را جدی بگیرند تا میزان این بیماری کاهش چشمگیری پیدا کند.
در راستای برنامه بسیج ملی کنترل فشارخون در شهرستان بوشهر، کارشناسانی از استان فارس جهت  بازدید از این برنامه در مراکز خدمات جامع سلامت هفتم تیر، صاحب‌الزمان(عج)و دویره حضور یافتند که در پایان ضمن ابراز رضایت از روند پیشرفت این برنامه ، خواستار تلاش بیشتر کارشناسان برای تسریع در خدمت‌رسانی به مردم شدند.

انتهای پیام/ ا.س-3000

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
فشار.خون     دکتر.راضیه.حاجیونی     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   26 خرداد 1398

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >