مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر:
سبک زندگی‌ها باید تغییر کند/ رتبه بالای بوشهری‌ها در ابتلا به دیابت/ گزارش تصویری

11 اسفند 1395
مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: استان بوشهر در ابتلا به بیماری‌های غیر واگیر که شامل بیماری‌های دیابت، سرطان و قلبی عروقی می‌شود در کشور رتبه بالایی دارد و این بیماری‌ها در استان شایع است.

دکتر راضیه حاجیانی در حاشیه کارگاه سه روز دیابت در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا بابیان اینکه هفت درصد از جمعیت مردم استان بوشهر مبتلابه دیابت هستند، اظهار داشت: با توجه به پیشرفت‌های مختلف علمی راه‌های مناسبی برای کنترل بیماری دیابت وجود دارد، اما اکنون شاهد این هستیم که ناآگاهی موجب مرگ برخی از بیماران ازجمله دیابتی‌ها می‌شود.
وی تصریح کرد: آگاهی در زمینه‌های مختلف نیاز هر فرد بالغ در جامعه است؛ در زمینه فرهنگی می‌تواند جامعه را از فرهنگ غنی خود دور کند و یا در حوزه سیاسی با انتخاب و پیروی از رویه غلط جامعه‌ها از راه توسعه‌ای دور کند.
دکتر حاجیانی افزود: یکی از حوزه‌های مهمی که ناآگاه بودن در آن زمینه موجب ضربه سخت و یا مرگ شخص می‌شود درباره بیماری‌هایی است که فرد بدون آگاهی و پیگیری درمان سال‌ها با آن زندگی می‌کند.
این مقام مسئول اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری‌های غیر واگیر در استان ما مردم باید آگاهی‌های لازم را درباره این گروه از بیماری‌ها داشته باشند چراکه این آگاهی موجب پیشگیری از ابتلا یا زود متوجه شدن بیماری می‌شود.
مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر افزود: استان بوشهر دومین استان جوان کشور است، سبک زندگی نادرست مردم موجب شده که خود با دست خود برای ابتلا به بیماری تلاش کنند و این امر موجب آن می‌شود که امروز استان ما رتبه بالایی در ابتدای شهروندان به بیماری‌های غیر واگیر دارد.
وی تصریح کرد: سبک زندگی غلط، کشیدن سیگار، مصرف غذاهای چرب، فست فود و عدم تحرک نتیجه آن ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت و سرطان‌ها می‌شود.
مدیر گروه پیشگیری از بیماری غیر واگیری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر افزود: افراد در معرض ابتدا به بیماری دیابت در استان بسیار زیاد هستند، اما می‌شود با آموزش و تغییر سبک زندگی به‌خوبی از ابتلا جلوگیری کرد.
وی بیان کرد: افراد در جامعه ازنظر درگیر شدن با بیماری دیابت سه دسته هستند، افراد سالم، در معرض ابتلا و مبتلابه دیابت برای تمام این گروه‌ها راه‌های مختلفی است که پیشگیری و یا کنترل کنند بیماری را و بتوانند زندگی راحتی داشته باشند.
دکتر حاجیانی بیان کرد: دیابت بیماری است که بر روی تمام ارگان‌های بدن تأثیر دارد و در صورت عدم کنترل موجب مرگ زودرس می‌شود.
کارگاه دیابت همکاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و انجمن گابریک ایران به مدت سه روز در سالن شهید بهشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

انتهای پیام/م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
کارگاه.دیابت     دکتر.راضیه.حاجیونی        

تاریخ بروز رسانی:   11 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >