سرپرست شبکه بهداشت دیّر تأکید کرد:
لزوم نظارت بیشتر مدیران بر بوفه مدارس

11 دی 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: تأمین سلامت بوفه مدارس برای رشد و تغذیه مناسب کودکان اهمیت بسیاری دارد که باید این مهم بیش از پیش موردتوجه مدیران مدارس قرار گیرد.

احمد آخوندی در نشست شورای آموزش و پرورش با اشاره به وضعیت تن‌سنجی دانش آموزان اظهار کرد: متأسفانه چاقی گریبان بیشتر دانش آموزان را گرفته که ازجمله دلایل آن ورزش نکردن و مصرف اقلام ناسالم همچون نوشیدنی‌های مضر و ساندویچ‌های ناسالم است.

وی با تأکید بر عرضه خوراکی سالم در بوفه مدرسه گفت: مدارس باید مواد خوراکی سالم را در بوفه عرضه کنند تا دانش‌آموزان به راحتی به تغذیه سالم دسترسی داشته باشند.
وی افزود: خوراکی‌هایی که در بوفه‌های مدارس عرضه می‌شوند باید دارای پروانه ساخت، تاریخ تولید و انقضا، علامت استاندارد و نام و نشانی کارخانه باشند.
نقش مؤثر مدیران در جلوگیری از عرضه خوراکی ناسالم در مدارس
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با اشاره به نقش مدیران مدارس گفت: در برخی مدارس به واسطه نظارت مستقیم مدیران از فروش اقلام خوراکی غیرمفید جلوگیری می‌شود.
احمد آخوندی افزود: باید تمهیداتی اندیشیده شود تا تنها اقلام خوراکی سالم در بوفه مدارس در دسترس دانش آموزان در تمام مقاطع تحصیلی قرار گیرد و در صورتی که مدیران مدارس اجازه عرضه اقلام خوراکی ناسالم ندهند دیگر شاهد عرضه این اقلام نخواهیم بود.
آخوندی اضافه کرد: والدین نیز باید زمینه تغذیه سالم را فراهم و با توجیه کردن فرزندان، آن‌ها را به مصرف خوراکی‌های سالم سوق دهند.
وی گفت: بی‌شک تمام افراد به ویژه دانش آموزان باید صبحانه کاملی مصرف کنند تا بتوانند بدون خستگی در کلاس درس حضور یابند.
تربیت 624 سفیر دانش‌آموزی
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: اکنون 624 سفیر سلامت دانش‌آموزی داریم که نقش مهمی در ارتقا سطح سلامت جامعه بر عهده‌دارند.
آخوندی به طرح دندان عاری از پوسیدگی اشاره کرد و گفت: این برنامه بسیار خوبی است که در این طرح تلاش می‌کنیم تمام دانش آموزان عاری از پوسیدگی دندان شوند.
وی گفت: شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر تاکنون به بیش از ۱۱ هزار دانش‌آموز در این شهرستان، خدمات سلامت ارائه داده است.
آخوندی خاطرنشان کرد: طرح‌های مکمل یاری، پدیکلوزیس، دندان عاری از پوسیدگی، مدارس مروج سلامت، سنجش میزان ید ادرار دانش‌آموزان، وارنیش فلوراید، تغذیه، سفیر سلامت، بهداشت محیط از جمله طرح‌هایی است که با همکاری اداره آموزش و پرورش در مدارس شهرستان دیّر در حال اجرا است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: در اجرای طرح مکمل یاری یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال مکمل‌های دارویی خریداری‌شده است و به‌طور رایگان بین گروه‌های هدف و دانش‌آموزان به همراه آموزش‌های لازم، توزیع می‌شود.
وی بابیان اینکه ۱۵ مدرسه در سطح شهرستان دیر به عنوان مدارس مروج سلامت معرفی‌شده‌اند، گفت: وزارت بهداشت و درمان برنامه‌های گوناگونی را برای گروه‌های سنی مختلف در نظر گرفته است تا بتواند به عنوان متولی اصلی حوزه سلامت در کنار سایر نهادها به ارتقای سطح سلامت جامعه کمک کند.

انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     شورای.مدیران     احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   11 دی 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >