سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
سلامت زنان، ضامن سلامت خانواده و جامعه است

13 آبان 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: زنان پایه‌های اصلی خانواده و محور اساسی سلامت، رشد، پویایی و اعتلای خانواده و جامعه هستند از اینرو سلامت زنان، ضامن سلامت خانواده و جامعه است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، مهندس عادل مقدس افزود: زنان در خانواده‌ها به‌صورت مستقیم بر روی سلامتی همه اعضای خانواده تأثیرگذار هستند ازاین‌جهت توجه به مساله سلامتی زنان و نیازهای جسمی، روانی، اجتماعی، عاطفی و معنوی آنان از اهمیت بسزایی برخوردار است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به نقش زنان در رشد کمی جامعه، توجه به مراقبت‌های پیش از بارداری و مصرف مکمل‌ها، تغذیه و ایجاد محیط آرام از نظر روحی روانی و دور از استرس و اهمیت به مراقبت آنان زیر نظر پزشکان متخصص موردتوجه است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان سپردن مسئولیت‌های مختلف زندگی را به زنان از عوامل مهم در فرسودگی زودرس زنان در جامعه خواند و افزود: می‌توان با ایجاد محیط‌های مختص زنان و ساخت مکان‌های تفریحی که در سلامت روحی زنان مؤثر است ضمن کمک به آرامش بیشتر آنان، به ایجاد جامعه‌ای سالم نیز امیدوار بود.
مهندس مقدس به همراهی و همدلی مردان نیز در رسیدن به‌سلامت زنان در جامعه اشاره و تصریح کرد: محترم شمردن زن و ارج نهادن به جایگاه او در خانواده باعث تحکیم خانواده و پرورش نسلی سالم خواهد شد.
وی از زنان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین گروه‌های هدف برنامه‌های بهداشت و درمان یادکرد و گفت: برنامه‌های ویژه‌ای در طرح تحول سلامت برای مراقبت‌های بهداشتی زنان در نظر گرفته‌شده است تا ضمن پایش سلامت آنان، تدابیر لازم در جهت کمک به بهبودی و تداوم سلامتی آنان انجام شود.
مهندس عادل مقدس خاطرنشان کرد: ۱۳ هزار و ۶۶۶ نفراز زنان ۳۰ تا ۵۹ سال در شهرستان تنگستان از نظر سلامتی مراقبت و آموزش‌های لازم را دریافت کرده‌اند.
انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
سلامت.زنان     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   13 آبان 1397

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >