رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
خدمت به مردم یکی از وظایف اصلی مدیران دانشگاه است

8 بهمن 1393
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهرگفت: خدمت به مردم و صیانت از حقوق افراد و کارکنان دانشگاه یکی از وظایف اصلی همه مدیران دانشگاه است.

دکتر علیرضا رئیسی در نشست هم‌اندیشی با هسته گزینش دانشگاه افزود: دانشگاه علوم پزشکی در زمینه توسعه‌ در حوزه بهداشت و درمان جزو خانواده‌های پرجمعیت دستگاه‌های اداری استان است و هر چه جمعیت بیشتر باشد نیاز به مراقبت و حساسیت بیشتری وجود دارد.
وی ادامه داد: تمام افرادی که در حوزه سلامت در حال خدمت‌رسانی هستند به دلیل حساسیت شغلی خود، باید برای دیگران الگو باشند به همین علت افرادی که وارد این خانواده بزرگ می‌شوند باید انسان‌هایی متعهد، متخصص، دلسوز بوده و نیاز است که از تعهد و تخصص آنها مراقبت کافی انجام شود.
این مقام مسؤول، گزینش دانشگاه را از واحدهای پرمسؤولیت و حساس دانشگاه معرفی کرد و اظهار داشت: تیمی که در گزینش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حال خدمت است به دور از مسایل شخصی و جانبی، براساس قوانین و مقررات و شرح وظایفی که وجود دارد،کار را به خوبی انجام می‌دهند و ارتقا رتبه کسب شده توسط این واحد، نتیجه و موید زحمات شبانه‌روزی شما است.
دکتر علیرضا رئیسی افزود: تعداد نیروهایی که سالانه در قالب انواع قراردادها وارد دانشگاه علوم پزشکی می‌شوند بسیار بالاست و حجم کار بالایی بر واحد گزینش تحمیل می‌شود که آمار موجود نشان می‌دهد کار به نحو احسن و کیفی انجام می‌شود.
وی عقب انداختن امورات، از دست رفتن فرصت‌ها و انجام کار در لحظات پایانی را سبب پایین آمدن کیفیت کار معرفی کرد و خاطرنشان کرد: در حوزه‌ی کاری گزینش در صورت عدم توجه به تکمیل فرآیند جذب نیروهای آماده به کار و موکول کردن آن به آینده، کار کل سیستم با مشکل مواجه می‌شود و بدتر از آن تکرار این اشتباه در ادوار بعدی است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برقراری ارتباط واحد گزینش با مدیران شبکه‌ها و بیمارستان‌ها را مفید ارزیابی کرد و تصریح کرد: کار شما ممکن است در اذهان عمومی فقط گزینش افراد در هنگام ورود به سیستم و یک کار مقطعی باشد، درصورتی که اینگونه نیست و مرحله مهم آن بعد از ورود نیرو و پایش کردن تمامی نیروهای در حال خدمت است که بایدبه آنها رسیدگی شود.
دکتر رئیسی گفت: در حوزه پیشگیری یکی از مهمترین اقدامات، اطلاع‌رسانی و آموزش قوانین و مقررات است که از اتفاقات بعدی جلوگیری کرده و جای هیچگونه اعتراضی باقی نمی‌گذارد.
وی ادامه داد: در حوزه پیشگیری فقط گزینش نباید درگیر باشد بلکه وظیفه همه مدیران است همانگونه که امر به معروف و نهی از منکر وظیفه‌ی دینی همه‌ی ماست.
در این جلسه محمد علی پولادی مدیر هسته گزینش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن ارایه گزارشی از عملکرد هسته گزینش، از ارتقا رتبه این هسته در بین 37 هسته از نظر میانگین کلی که در سال 91 رتبه 23 را داشته و در سال 92 با 14 واحد ارتقا به رتبه 9 رسیده است خبر داد.
وی مقایسه این رتبه را از نظر تیپ 2 دانشگاه، در سال 91 در بین 15 هسته، 10 و در سال 92 با 9 رتبه ارتقا به رتبه 6 اعلام کرد.
در پایان جلسه از زحمات و تلاش‌های هسته گزینش دانشگاه توسط رییس دانشگاه با اهدای لوح تجلیل به عمل آمد.
انتهای پیام/م.م 1024

کلمات کلیدی:
هم‌اندیشی     دکتر.رئیسی     هسته.گزینش    

تاریخ بروز رسانی:   8 بهمن 1393

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >