انجام کارهای پیشگیرانه، نقش مؤثری در عدم ابتلا افراد به آلزایمر در سنین سالمندی دارد

18 مهر 1397
کارشناس برنامه سالمندان و جمعیت مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: انجام کارهای پیشگیرانه، نقش مؤثری در عدم ابتلا افراد به آلزایمر در سنین سالمندی دارد.

آزیتا صفدران افزود: معاشرت کردن، انتخاب سبک زندگی سالم، تغذیه مناسب و ورزش مؤثرترین راه پیشگیری از بیماری آلزایمر در دوران سالمندی است.
کارشناس برنامه سالمندان و جمعیت مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اظهار داشت: برای تشخیص و شناسایی بیماری آلزایمر یک بررسی کلینیکی و پزشکی توسط پزشک متخصص مغز و اعصاب و روان‌پزشک و پزشک سالمندان لازم است.
وی با بیان اینکه بیماری آلزایمر بیشتر در افراد بالای ۶۵ سال بروز می‌کند و نژاد و موقعیت اجتماعی افراد تأثیری در بروز آن ندارد تصریح کرد: این بیماری علاج ندارد و یک بیماری پیش‌رونده و تخریب‌کننده مغز است که در طول زمان پیشرفت می‌کند، بنابراین انجام کارهای پیشگیرانه می‌تواند نقش مؤثری در عدم ابتلا فرد به آلزایمر باشد.
آزیتا صفدران اضافه داشت: معاشرت کردن، انتخاب سبک زندگی سالم، تغذیه مناسب و ورزش مؤثرترین راه پیشگیری از این بیماری در دوران سالمندی می‌گردد.
کارشناس برنامه سالمندان و جمعیت مرکز بهداشت شهرستان بوشهر تأکید داشت: سالمندان جهت تشکیل پرونده سلامت و دریافت خدمات مراقبتی و بهداشتی و آموزشی به نزدیک‌ترین مرکز خدمات جامع سلامت محل زندگی خود مراجعه نمایند.
انتهای پیام/ ا.س- ۳۰۰۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
آلزایمر     آزیتا.صفدران     مرکز.بهداشت.بوشهر        
تعداد بازدید:   ۵۸

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >