سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه:
طرح تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال در شهرستان عسلویه اجرا شد

22 فروردين 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه از اجرای طرح تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، جاسم زارعی گفت: طرح تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال به‌منظور حفظ دستاوردهای برنامه ریشه‌کنی فلج اطفال و اطمینان از عدم ورود و چرخش مجدد ویروس فلج اطفال از کشورهای مرز شرقی (پاکستان و افغانستان) انجام می‌شود.
وی افزود: عملیات نوبت دوم این طرح از تاریخ 18 تا 21 فروردین با مراجعه مراقبین سلامت و بهورزان به درب منازل در مناطق شهری و روستایی برای خوراندن قطره فلج اطفال به کودکان انجام شد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه بیان کرد: این طرح برای ارزیابی و ایمن‌سازی مجدد کلیه کودکان زیر 5 سال مهاجر و خارجی در نقاط مختلف شهرستان که در مرحله اول موردبررسی و ایمن‌سازی قرارگرفته بودند، اجرایی شد.
جاسم زارعی اظهار داشت: بیماری فلج شل حاد یک بیماری ویروسی است و از طریق تماس مستقیم فردبه‌فرد و یا تماس با مدفوع آلوده منتقل می‌شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه خاطرنشان کرد: مردم جهت کمک به ریشه‌کنی واقعی این بیماری، اتباع افغانی و پاکستانی را به مراجعه به خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های سلامت تشویق نموده و در صورت ورود افراد جدید به روستا و محله به رابطین، سفیران سلامت، بهورزان و مراقبین سلامت نیز اطلاع دهند.
انتهای پیام/ ع.م- 3090
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
واکسیناسیون     فلج.اطفال     جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه        
تعداد بازدید:   ۳۴

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >