رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
اساس اجتماعی شدن سلامت مبتنی بر مشارکت آگاهانه مردم است/ گزارش تصویری

21 اسفند 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اساس اجتماعی شدن سلامت مبتنی بر مشارکت آگاهانه و سازمان‌یافته مردم، به همراه مشارکت بخش‌های مختلف دولتی و غیردولتی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اساس اجتماعی شدن سلامت مبتنی بر مشارکت آگاهانه و سازمان‌یافته مردم، به همراه مشارکت بخش‌های مختلف دولتی و غیردولتی است.
دکتر سعید کشمیری در اولین مجمع عمومی سلامت استان بوشهر افزود: تنها پانزده درصد از تأمین سلامت جامعه در اختیار دانشگاه علوم پزشکی است و ما برای موفقیت چاره‌ای نداریم جز اینکه به سراغ مردم و همچنین آن 75 درصدی که در سلامت تأثیرگذار هستند، برویم.
وی بابیان اینکه باید به نقطه‌ای برسیم که تمامی ابعاد سلامت، اجتماعی شود تصریح کرد: تلاش می‌شود در شهرستان‌ها نیز مجمع سلامت تشکیل شود و این انتظار وجود دارد تا مجامع عمومی سلامت در سطوح محله‌های هر شهر نیز با مشارکت مردم تشکیل شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه تلاش می‌شود در این مجمع نیازهای بخش سلامت اولویت‌بندی شود اظهار داشت: سلامت یکی از مهم‌ترین مفاهیم امروز جامعه است که معتقدیم این مفهوم باید اجتماعی شود؛ چراکه در این صورت است که می‌توانیم زمینه مشارکت مردم را به‌صورت سازمان‌دهی شده فراهم کنیم.
دکتر کشمیری اظهار داشت: سلامت ابعاد مختلف جسمی، روانی، اجتماعی دارد و انسانی سالم است که از همه ابعاد سلامت برخوردار باشد.
وی در خصوص راه‌اندازی مجمع سلامت گفت: بر اساس مصوبه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با وزارت کشور مجمع سلامت تشکیل و به تبعه آن این مجمع در استان بوشهر نیز برای برسی وضعیت سلامت در استان با حضور خیرین، سمن‌ها راه‌اندازی شده است.
اولین مجمع عمومی سلامت استان بوشهر با حضور استاندار، فرمانداران رییس و اعضای هیأت رییسه مشترک دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مدیرکل مؤلفه‌های اجتماعی مؤثر در سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سمن‌ها، خیرین سلامت، اعضای پیام گزاران سلامت، اندیشگاه سلامت و خانه مشارکت های مردم ی شهرستان های استان، اعضای هیأت علمی، اعضای پژوهشکده ها، نظام پزشکی، نظام پرستاری و روانشاسی استان در سالن کوثر استانداری بوشهر تشکیل شد.
در پایان اولین مجمع عمومی سلامت استان بوشهر، از خیرین سلامت و دستگاه‌های همکار تقدیر شد.

انتهای پیام/م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مجم.سلامت.استان     دکتر.سعید.کشمیری        
تعداد بازدید:   ۴۲

چاپ خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >