رییس بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر:
ترویج کتاب‌خوانی ازجمله برنامه‌های فرهنگی بیمارستان است

22 آبان 1396
رییس بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر گفت: ترویج کتاب‌خوانی ازجمله برنامه‌های فرهنگی است که بیمارستان در کنار وظیفه حرفه‌ای و ذاتی خود در زمینه ارایه خدمات درمانی در حال دنبال کردن آن است.

دکتر علیرضا حاجیونی در حاشیه برنامه آغاز هفته کتاب و کتاب‌خوانی در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر، اضافه کرد: بیمارستان نه‌تنها درمانگر بیماری‌های جسمی می‌باشد بلکه در کنار ارایه خدمات درمانی به بیماران باید به فکر ایجاد فضای برای حفظ سلامت روحی و روانی بیماران و همراهان باشد.
وی افزود: ایستگاه امانت کتاب برای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در بین خانواده که به سمت فضاهای مجازی سوق پیداکرده‌اند وجود دارد که امیدواریم بتواند به افزایش سرانه مطالعه خانواده‌ها و فرصتی برای بیشتر در کنار هم بودن کمک کند.
دکتر حاجیونی با اشاره به هفته کتاب و ضرورت ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه، گفت: هفته کتاب و کتاب‌خوانی فرصت خوبی است تا فرهنگ مطالعه کتاب را ترویج کنیم و برای این مهم از هیچ کوششی دریغ نخواهیم‌کرد.
این مقام مسئول تصریح کرد: با تأکید بر فرهنگ غنی گذشتگان و استفاده از الگوهای موفق سایر کشورها در زمینه ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی باید علاقه و نیاز به مطالعه را در بین آحاد جامعه گسترش دهیم تا به‌جایی برسیم که مردم برای مطالعه دنبال وقت آزاد نگردند و برای مطالعه برنامه مدون روزانه داشته باشند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر نیز گفت: یکی از شیوه‌های جذب کودکان به کتاب‌خوانی استفاده از هنر است که می‌توان با بهره گرفتن از هنرهای نمایشی و تجسمی این رده سنی را به مطالعه کتاب علاقه‌مند کرد.
زهره عالی‌نسب پس از افتتاح کتابخانه اهدایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر به بخش اطفال بیمارستان شهدای خلیج‌فارس، اضافه کرد: بیشترین برنامه خانواده افزایش ضریب هوش (IQ) است و با این کار تنها انباری از اطلاعات را در ذهن کودکان به وجود میاوریم که ممکن است در زندگی آینده‌شان کاربرد زیادی نداشته باشد.
وی افزود: در کشورهای توسعه‌یافته کودکان را با افزایش مهارت‌ها و تقویت هوش هیجانی (EQ) برای آینده آماده می‌کنند که برای رسیدن به این مهم برنامه‌هایی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بوشهر در دست اجرا داریم.
این مقام مسئول تصریح کرد: برگزاری این بازدید از بیمارستان آغاز برنامه‌های مشترک بین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر است و امیدوارم در آینده برنامه‌های گسترده‌تری را به اجرا دربیاوریم.
در حاشیه این بازدید که دو تن از نویسندگان کودکان کشور نیز حضور داشتند، از کتابخانه اهدایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش اطفال بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر بهره‌برداری شد و با حضور مسئولان دو دستگاه اجرایی و نویسندگان کتاب‌ها به کودکانی که در بیمارستان بستری و مادرانی که تازه صاحب فرزند شده‌ بودند، کتاب اهدا شد.
سال گذشته نیز در آغاز هفته کتاب و کتاب‌خوانی مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر از بیمارستان بازدید داشتند و به کودکان و بیماران بستری در بیمارستان کتاب اهدا کردند.

انتهای پیام/ م.آ 4070

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/mpghospital


کلمات کلیدی:
فرهنگ.کتابخوانی     ترویج     بیمارستان.شهدای.خلیج        
تعداد بازدید:   ۷۷

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >