مصرف بی‌رویه دخانیات در جامعه بزرگترین دغدغه متولیان در سلامت می‌باشد

25 تير 1396
کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: مصرف بی‌رویه محصولات دخانی (سیگار و قلیان) در جامعه به‌ویژه صنایع و کارگاه‌ها، بزرگترین دغدغه متولیان در سلامت می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس رضا تندی در حاشیه کارگاه آموزشی مضرات دخانیات جهت مدیران و کارکنان نیروگاه اتمی و شرکت صنایع دریایی صدرا افزود: از دیدگاه بهداشت محیط پیشگیری از بیماری‌های مرتبط با عوامل محیطی اعم از واگیر و غیر واگیر و حفظ و ارتقای سطح سلامت فردی و اجتماعی ضرورتی انکارناپذیر است و در جهان امروز بیماری‌های قلبی و عروقی به‌عنوان اولین عامل مرگ‌ومیر شناخته‌شده و یکی از علل آن استعمال دخانیات می‌باشد.
وی تصریح کرد: به‌منظور سرمایه‌گذاری در آموزش و فرهنگ‌سازی در حوزه کنترل دخانیات و حفظ محیط‌زیست و ترغیب کارگران صنایع و کارگاه‌های حرفه‌ای، تلاش مضاعف مسئولین حائز اهمیت می‌باشد.
کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اظهار داشت: بازرسین بهداشت محیط و حرفه‌ای کلیه کارگاه‌های صنعتی و حرفه‌ای را به‌طور مستمر نظارت نموده و آیتم‌های بهداشتی به‌ویژه موضوع دخانیات را با جدیت پیگیری و با متخلفین برخورد جدی صورت می‌پذیرد.
مهندس رضا تندی اظهار داشت: به مناسبت هفته ملی بدون دخانیات با شعار " دخانیات تهدیدی برای توسعه و پیشرفت " کارگاه آموزشی مضرات دخانیات جهت مدیران و کارکنان نیروگاه اتمی و شرکت صنایع دریایی صدرا برگزار شد و در این راستا تعداد 100 نفر تحت آموزش قرار گرفتند.
 

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
دخانیات     مهندس.رضا.تندی     مرکز.بهداشت.بوشهر        
تعداد بازدید:   ۵۷

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >