سرپرست شبکه بهداشت دیر:
80 درصد خانه‌های بهداشت شهرستان دیّر بازسازی‌شده‌اند

18 بهمن 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت 80 درصد خانه‌های بهداشت شهرستان دیّر بازسازی‌شده‌اند.

مهندس احمد آخوندی در آیین افتتاح خانه بهداشت جبرانی افزود: در دولت تدبیر و امید و با اجرای طرح تحول نظام سلامت اقدامات خوبی در حوزه بهداشت روستاها صورت گرفته و شاخص‌های سلامت ارتقا یافته است.
وی تصریح کرد: ده خانه بهداشت در مناطق روستایی احداث‌ و این باعث شده است سطح دسترسی مردم به خدمات بهداشتی افزایش یابد.
مهندس احمد آخوندی اضافه کرد: علاوه بر بازسازی و نوسازی خانه‌های بهداشت، تمامی تجهیزات موردنیاز خانه‌های بهداشت اعم از اداری، زیستی و فنی طبق استاندارد وزارتخانه خریداری و تأمین‌شده است و به‌صورت مستمر نیز وضعیت آن‌ها موردسنجش و بازدید قرار می‌گیرد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: از 10 خانه بهداشت که در سطح شهرستان دیر فعال‌اند 8 خانه بهداشت بازسازی‌شده است و فقط 2 خانه بهداشت اولی شمالی و بردخون کهنه هنوز بازسازی نشده که این دو نیز ان‌شاءالله در آینده نزدیک شاهد بازسازی آنها خواهیم بود.
وی با اشاره به اهمیت ورود خیرین به حوزه سلامت تأکید کرد: شهرستان دیر پتانسیل‌های خوبی در حوزه خیرین دارد که لازم است نیات خیر آنها به حوزه سلامت هدایت شود.
مهندس آخوندی بابیان اینکه سرمایه‌گذاری در بخش بهداشت هم‌راستا با اقتصاد مقاومتی است گفت: حوزه بهداشت، حوزه پیشگیری است و هر چه بتوانیم در این زمینه سرمایه‌گذاری کنیم از هزینه‌های درمان که بار بسیار زیادی بر دوش حوزه سلامت و اقتصاد کشور می‌گذارد، کاسته‌ایم و می‌توان این هزینه‌ها را در بخش عمران و رفاه اجتماعی صرف کنیم.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر اضافه کرد: توسعه حوزه‌ی بهداشت و درمان شهرستان، نیازمند عزم و مشارکت همگانی است و امیدواریم همه سهم خود را به حوزه سلامت بپردازند.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
افتتاح     مهندس.احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   18 بهمن 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >