برای نخستین بار در استان واحد مستقل ویژه احیای قلبی ریوی (CPR) با ظرفیت چهار تخت راه‌اندازی شد/ گزارش تصویری

27 دی 1396
برای نخستین بار واحد مستقل احیای قلبی ریوی (CPR) با ظرفیت‌ چهار تخت با تجهیزات کامل و مانیتورینگ با بهره‌گیری از فضای مناسب و قدرت مانور بالا و ایستگاه پرستاری مجزا در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر به بهره‌برداری رسید.

قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حاشیه افتتاح این بخش گفت: با راه‌اندازی این واحد بیماران با وضعیت بحرانی، بیماران دچار ایست قلبی تنفسی، بیمارانی که در شوک به سر می‌برند و سایر بیمارانی که به مراقبت‌های فوری و حیاتی نیاز دارند بلافاصله به این بخش وارد می‌شوند و تحت مراقبت‌ مستقیم و ویژه قرار می‌گیرند.
دکتر حسین دارابی افزود: بیماران پذیرش‌شده در واحد مستقل احیای قلبی ریوی تا رسیدن به وضعیت پایدار در این واحد تحت نظر می‌گیرند و پس‌ازآن برای ادامه روند درمانی به دیگر بخش‌ها منتقل می‌شوند.
وی درباره پروژه‌های توسعه فضای مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس به‌منظور ارائه خدمات باکیفیت‌تر و مطلوب‌تر گفت: واحد مستقل CPR و عملیات عمرانی و بهسازی فضای اورژانس با مبلغی معادل سه میلیارد و پانصد میلیون ریال احداث و راه‌اندازی شده است.
دکتر دارابی خاطرنشان کرد: علاوه بر این واحد پراهمیت، عملیات عمرانی و بهسازی فضای اورژانس بزرگ‌سالان و ایجاد ایستگاه پرستاری مرکزی با نظارت مستقیم تیم پرستاری نیز به پایان رسیده است.
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: با راه‌اندازی و تکمیل این واحدها خدمات درمانی بهتر و مناسب‌تری به همشهریان عزیز و مراجعین محترم ارائه خواهد شد.


انتهای پیام/ م.پ-1025

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
افتتاح     دکتر.حسین.دارابی     اورژانس     بیمارستان.خلیج.فارس    

تاریخ بروز رسانی:   27 دی 1396

تعداد بازدید:   ۷

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >